Leidiniai

Projekto leidinys „Džokjakartos principai“

2006 m. lapkričio 6-9 dienomis Džokjakartos (Indonezija) Gafjah Mada universitete buvo surengta konferencija, skirta viso pasaulio seksualinių mažumų teisėms nagrinėti. Joje dalyvavę žmogaus teisių ekspertai vieningai priėmė tarptautinių žmogaus teisių taikymo principų dėl seksualinės orientacijos ir lytinio identiteto rinkinį, pavadintą Džokjakartos principais.

Rinkinys įtvirtina privalomus tarptautinius standartus, kurių turi laikytis visos valstybės. Principai ne išdėsto, kaip turėtų atrodyti seksualinėms mažumoms tinkamas ir teisingas pasaulis, o atspindi privalomus susitarimus, kurie taikomi visoms valstybėms vienodai, ir demonstruoja, kad prievarta prieš seksualines mažumas yra šių įsipareigojimų pažeidimas.

Padedant Nyderlandų vyriausybei Džokjakartos principai buvo išversti į lietuvių kalbą ir šiuo leidiniu pristatomi plačiajai Lietuvos visuomenei. Knygą „Džokjakartos principai“ galite įsigyti nemokamai LGBT centre adresu Jakšto g. 22-15, Vilnius, tel. pasiteiravimui: (8 5) 261 03 14.

 

Plakatas

Plakatą „Džokjakartos principai – naujas žmogaus teisių manifestas“ galite įsigyti nemokamai LGBT centre adresu Jakšto g. 22-15, Vilnius, tel. pasiteiravimui: (8 5) 261 03 14.

Dzokjakartos-1 (2)