Pasinaudok savo teisėmis

2014 metų rugpjūčio 26-28 d. LGL organizavo kampanijos apie translyčius žmones ir translyčiams žmonėms „Pripažinimas atveria duris“ renginių savaitę.

Rugpjūčio 26 d. kvietėme translyčius žmones, jų artimuosius bei bičiulius pasidalinti pica, įsitraukti į kūrybines dirbtuves ir tiesiog pasikalbėti. Prie mūsų prisijungė svečiai iš užsienio: Ugla Stefanía Jónsdóttir ir Noah Keuzenkamp.

LGL organizavo mokymus „Kaip pasiekti translyčių žmonių auditoriją“ žmogaus teisių aktyvistams, ekspertams bei politikams, kuriuose Ugla ir Noah dalinosi žiniomis, patirtimi ir patarimais visiems neabejingiems translyčių asmenų teisėms. Kartu išsiaiškinome, ko reikia, kad į LGBT žmonių teisių apsaugą įtrauktume ir pačią bendruomenę.

Vakare skubėjome į kino teatrą „Skalvija“, kur vyko Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ ir filmo „Berniokė“ (angl. Tomboy) peržiūra. Dramoje įtaigiai atskleidžiama lyties tapatybės svarba žmogiškuose santykiuose. LGL ragino po “Berniokės” peržiūros neskubėti namo, greta kino salės esančioje kavinėje „Planeta“ pasivaišinti gėrimais bei aptarti filmo įspūdžius su bendraminčiais bei Ugla ir Noah.

Rugpjūčio 27 dieną kvietėme į viešą renginį „Būti translyčiu žmogumi Europoje: požiūris, perspektyvos ir iššūkiai“, kuris vyko Europos lyčių lygybės institute.

Renginiai organizuoti pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“.

Plačiau apie renginius skaitykite čia.

Skaitykite interviu su islandų translyčių asmenų teisių aktyviste Ugla Stefanía Jónsdóttir.

„Nors transseksualių žmonių padėtis Europos šalyse labai skirtinga, esminis aktyvistų mūšis vyksta dėl visuomenės pripažinimo ir teisinės apsaugos nuo neapykantos nusikaltimų ir kalbos,“ – pabrėžia Ugla. Pripažinimas – ir kampanijos „Pripažinimas atveria duris“ raktažodis. Teisinio lyties pakeitimo pripažinimas leistų translyčiams asmenims gyventi oriai, sveikai ir laimingai: garantuotų laisvą ir sąžiningą dalyvavimą darbo rinkoje, siekti puikių mokymosi rezultatų ir turėti vaikų.

Pasinaudok savo teisėmis

Patys paprasčiausi dalykai, pavyzdžiui, siuntinio atsiėmimas iš pašto skyriaus, banko sąskaitos atidarymas ar pasinaudojimas vardiniu viešojo transporto bilietu, gali tapti kasdieninių nesusipratimų ir sunkumų šaltiniu, jei Jūsų lytinė tapatybė neatitinka įrašo apie Jūsų lytį oficialiuose dokumentuose, t.y. asmens tapatybės kortelėje, pase ir t.t.

Kadangi transseksualūs asmenys dažnai yra nepagrįstai įtarinėjami besinaudojantys padirbtais dokumentais, jie yra nuolatos verčiami atskleisti savo transseksualią tapatybę pašaliniams asmenims.Tai akivaizdžiai pažeidžia transseksualių asmenų teisę į privatų gyvenimą, kas, savo ruožtu, sąlygoja diskriminaciją ir, tam tikrais atvejais, transfobinį smurtą.

Dėl šių priežasčių dauguma transseksualių asmenų patiria socialinę atskirtį ir negali lygiomis sąlygomis dalyvauti darbo rinkoje.
Be to, kai kurie transseksualūs asmenys gali būti dar nepasirengę atskleisti savo tikrąją lytinę tapatybę, kas, savo ruožtu, sukelia nerimą, depresiją ar mintis apie savižudybę.

Greitas, prieinamas ir skaidrus teisinis lyties pakeitimo pripažinimas apsaugo nuo diskriminacijos, puoselėja asmens teisę į privatų
gyvenimą ir yra oraus gyvenimo pagrindas.

Tam, kad padėtų advokacijoje nacionaliniu ir Europos lygiu, TGEU (Transgender Europe) džiaugiasi, galėdami pristatyti savo kampaniją „Pasinaudok savo teisėmis visose srityse! Pripažinimas atveria duris“.

Daugiau apie kampaniją čia: http://www.tgeu.org/AccessAllAreas
1 2 3 4 5
2122