Savanorystė

LGL savanorių skrajutė, 2013Savanorių komanda – vienas iš stipriausių LGL veiklos ramsčių. Asociacijoje darbuojasi tiek savanoriai iš Lietuvos, tiek ir iš pačių įvairiausių užsienio valstybių, pavyzdžiui Erasmus studentai, praktiką kitoje šalyje panorę atlikti studentai, Lietuvoje apsigyvenę užsieniečiai. Visi jie aukoja savo laiką, idėjas, energiją bei patirtis, surinktas LGBT organizacijose savo šalyse, taip prisidėdami prie LGL tikslų įgyvendinimo, o taip pat visokeriopai praturtindami asociacijos veiklą.

LGL savanorių veiklos spektras yra labai platus. Jis apima tokias veiklas kaip straipsnių rašymas, pagalba atliekant administracines, kasdienes biuro funkcijas, taip pat į LGBT bendruomenės įtraukimą orientuotas veiklas: dirbtuvių, paskaitų, susitikimų, filmų peržiūrų organizavimas. LGL džiaugiasi visais savanoriauti pasiryžusiais žmonėmis bei tuo, kaip savo individualumu, idėjomis ir darbu jie prisideda prie organizacijos sėkmės. Savanoriai kiekviename žingsnyje palaiko vieni kitus, o tam, kad būtų lengva susidoroti su iššūkiais, orientuotis gausybėje organizacijos veiklų bei išlikti motyvuotais, LGL komandoje yra savanorių koordinatorė, nuolat pasiruošusi padėti.

Savanorystė yra abipusis santykis – už visa tai, ką savanoris atiduoda organizacijai, ši jam atlygina su kaupu. Visų pirma – galimybe prisidėti prie aktyvizmo žmogaus teisių srityje, pasitenkinimo jausmu, atsirandančiu atliekant gerus darbus. Taip pat LGL savanoriams suteikia galimybes dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, mokymuose, konferencijose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Negana to, organizacijoje atliekamos užduotys gali virsti neįkainojama darbine patirtimi, įgūdžiais ne tik papuošiančiais gyvenimo aprašymą, bet ir praversiančiais ateities darbovietėse. Ne ką mažiau svarbu paminėti ir tai, kad savanorystė yra puikus būdas susipažinti su skirtingomis veiklomis, atrasti tą veiklos pobūdį, kuris ne tik geriausiai sekasi, bet ir teikia daugiausia džiaugsmo. Prie viso to prisideda taip pat ir kalbinių įgūdžių tobulinimas bei bendravimas su įvairiais, įdomiais, įkvepiančiais žmonėmis multikultūriškoje, tolerantiškoje ir draugiškoje komandoje.

Tam, kad suteiktume kuo platesnę ir išsamesnę informaciją apie savanorystę LGL, paruošėme sąrašą dažniausiai užduodamų klausimų (DUK). Jeigu jame nerandi atsakymo į tave dominantį klausimą, turi pastabų, komentarų, pasiūlymų arba nori prisidėti prie mūsų komandos jau dabar, kreipkis į LGL savanorių koordinatorių el. pašto adresu: volunteers@gay.lt

 

Susipažinkite su mūsų dabartiniais savanoriais:

 

volunteer_paulinaVardas: Paulina

Apie savanorę: LGL organizacijoje pradėjau savanoriaut dar mokykloje. Jei neklystu, tai buvo 2015 pavasaris. Ieškojau savęs, norėjau daugiau suprasti apie tai kas esu ir kodėl tokia esu. Apsilankiau vaivorykštės dienų renginyje, kurį vedė Aliona ir Tomas. Tada dar negalvojau apie savanoriavimą LGL, bet visad buvau socialiai aktyvus žmogus ir bandžiau prisidėt prie visuomenės progreso. Išmėginau save daugelyje organizacijų „Maisto banke“, „Sote“. Deja jose neradau ko ieškojau. Bendruomeniškumo ir prasmės jausmo. Tikriausiai tuo metu LGBT+ problemos man buvo artimesnės. Vėliau 2015 vasarą pradėjau vaiščiot į LGL organizuojamas veiklas ir žingsnis po žingsnio, net nepastebėjau, kaip pati dalyvavau įvairiose socialinėse akcijose, organizavau užsiėmimus, tapau 2016 metų Baltic Pride apsaugos koordinatorė.

Dabar esu studentė ir laisvu metu stengiuos prisidėti kiek tik galiu prie LGL veiklos. Artimiausiais darbas EST mentorystė.

LGL yra organizacija, kurioje galiu padėti kitiems ir kartu pati tobulėti visomis prasmėmis. Didžiuojuosi, kad čia esu.

 

volunteer_nadiaVardas: Nadia

Apie savanorę: Mano keliai pirmą kartą susidūrė su asociacija LGL, kuomet po 2013 metais vykusių Baltic Pride eitynių, pradėjau plačiau domėtis organizacijos veikla. Įkvėpta šio spalvingo bendruomenės renginio, nusprendžiau pasidomėti savanoryste organizacijos viduje. Tad 2014 metais sudalyvavau vykusiuose savanorių mokymuose ir prisijungiau prie asociacijos LGL savanorių komandos. Nuo to laiko esu aktyvi savanorė: prižiūriu LGL biblioteką, struktūruoju jos leidinius ir pan., prisidedu prie ženkliukų gamybos, dalyvauju įvairaus pobūdžio LGL organizuojamuose kūrybiniuose užsiėmimuose, dirbtuvėse, seminaruose bei paskaitose ir visad noriai prisidedu prie jų įgyvendinimo. Taip pat esu EST savanorės Veronikos mentorė. Džiaugiuosi būdama LGL komandos dalimi!

 

 

 

 

volunteer_liliVardas: Lili

Apie savanorę: Aš norėjau keliauti po Rytų Europą ir mokytis kalbų nuo mokyklos laikų, kai suvokiau, kad JAV mažai kalbame apie šiuolaikinį gyvenimą šioje pasaulio dalyje. Universitete studijuodama rusų kalbą, pradėjau laisvalaikiu mokytis lietuvių kalbos. Aš sužinojau apie LGL ir Baltic Pride 2014 metais, kai pamačiau Joanos Estrelos knygą Propaganda lesbiečių svetainėje Autostraddle. Išgirdau, kad Baltic Pride 2016 metais grįžta į Vilnių, ir man pavyko susiplanuoti kelionę, kad galėčiau dalyvauti. Labai džiaugiuosi turėti galimybę susipažinti su LGL žmonėmis, pagerinti kalbos įgūdžius ir įgyti LGBT* aktivizmo patirties.

 

Mūsų buvę savanoriai:

 

volunteer_daliusVardas: Dalius

Apie savanorį: 2012 metais pradėjau studijuoju Socialinių Mokslų Kolegijoje, kurioje įgysiu Reklamos profesinį bakalauro laipsnį. Nuo pat mažumės mėgau padėti kitiems žmonėms, tad laikui bėgant pradėjau aktyviai dalyvauju visokiuose socialiniuose projektuose, akcijose bei renginiuose kurie atkreipia dėmesį į skirtingas problemas žmogaus teisių klausimais. Asociacijoje „LGL“ savanoriauju jau nuo 2013 metų ir turiu sukaupęs nemažai žinių ir patirties LGBT srityje. Dažniausi mano darbai organizacijoje yra plakatų, ženkliukų dizainų kūrimas ir gaminimas, fotografavimas, nuotraukų koregavimas ir video filmukų filmavimas ir montavimas, pačios organizacijos reprezentavimas viešuose renginiuose bei žinių viešinimas socialiniuose tinkluose.

 

volunteer_lauraVardas: Laura

Apie savanorę: Nuo 2011 metų studijavau Vytauto Didžiojo universiteto Filologijos fakultete ir čia 2015 metais įgijau lietuvių filologijos bakalauro laipsnį. Kadangi nuo mažumės domino užsienio kalbos, ypatingai anglų kalba, laikui bėgant įsitraukiau į anglakalbio interneto platumas. Jose perskaityta informacija, perimtos žinios ir pajaustos įvairių žmonių asmeninės patirtys paskatino praplėsti akiratį ir kitaip pažvelgti į daugelį dalykų. Ėmė dominti su LGBT* susijusios, feminizmo, seksizmo, lytinės tapatybės ir kitos problemos ir idėjos. Naujai įvertinus tipišką Lietuvos gyventojų požiūrį į šiuos ir panašius dalykus, kilo asmeninis poreikis prisidėti prie veiklos, padėsiančios mažinti neapykantą, netoleranciją, nežinojimą ir abejingumą Lietuvoje. Baigus studijas ir pradėjus mąstyti apie ateities planus, nusprendžiau pamėginti tą padaryti prisijungdama prie LGL organizacijos kaip savanorė.

 

volunteer_kendraVardas: Kendra

Apie savanorę: 2014 metais baigiau studijas ir įgijau bakalauro diplomą Lyginamosiose tarptautinėse studijose. Studijuodama universitete dirbau su imigrantais bei pabėgėliais, padėdama jiems išmokti anglų kalbos, ir praleidau visas savo atostogas savanoriaudama kūdikių namuose Vilniuje. Taip pat nemažai laiko praleidau Kenijoje, kur padėjau atlikti ŽIV tyrimus. Nors gimiau ir užaugau Kalifornijoje, radau savo tikruosius namus Lietuvoje, ir čia persikrauščiau jau kitą dieną po savo diplomo įteikimo ceremonijos. Labai džiaugiuosi būdama LGL komandos dalimi, nes noriu gyventi visuomenėje, kuriai priklauso visi.

 

 

 

volunteer_dianaVardas: Diana

Apie savanorę: 2012 metais baigiau socialinio darbo magistrantūros programą Vilniaus universitete. Socialinis darbas man yra neatsiejamas nuo žmogaus teisių srities. Žmogaus orumas ir unikalumas – esminiai principai, kurias stengiuosi vadovautis tiek gyvenime, tiek profesinėje veikloje. Savanorystė LGL man suteikia galimybę prisidėti prie svarbių pokyčių visuomenėje, būti jų dalimi, o kartu nuolatos tobulėti, augti ir mokytis.

 

 

 

volunteer_samantaVardas: Samanta

Apie savanorę: Esu fotografuojanti menininkė, 2014 metais apgynusi taikomosios fotografijos ir medijų diplomą Vilniaus dizaino kolegijoje. Fotografijoje, kaip ir gyvenime, stengiuosi užmegzti diskusiją su visuomene, savo darbais iškelti nepatogius klausimus, paversti juos matomais. Tikiu, kad menas gali padėti atverti žmonėms akis ir pamatyti tai, ką kasdieniame gyvenime jie yra linkę ignoruoti. Tikiu, kad visuomenėje atgrasiausiais ir nepriimtiniausiais laikomi objektai fotografijoje gali tapti savitai gražūs, įdomūs ir iškalbingi. Todėl mano kūryboje neretai fotografuojamais objektais tampa visuomenės atstumtos žmonių grupės: benamiai, senukai, LGBT* asmenybės. 2012 metais pradėjau projektą “Beje” apie translyčius žmones, kurio metu ne tik turėjau galimybę iš ypač arti pažinti šiuos žmones, jų kasdienybę, problemas su kuriomis jie susiduria bei kokius vidinius išgyvenimus jie slepia savyje, bet ir užmegzti nuoširdžią draugystę, kurios dėka tapau neabejinga kiekvieno translyčio žmogaus skausmui. Tikiu, kad prisidėdama prie LGL komandos ir savanoriaudama galiu padėti LGBT* žmonėms tapti labiau matomiems, labiau išgirstiems ir suprastiems, nes visa tai veda į geresnį rytojų mums visiems!

 

volunteer_giedreVardas: Giedrė

Apie savanorę: Baigiau kultūros istoriją ir antropologiją Vilniaus universitete. Vos baigusi studijas išvažiavau savanoriauti į Rytų Turkiją. Ten dirbau su vietine bendruomene šviesdama žmones aplinkosaugos srityje. Kadangi labai domiuosi pabėgelių situacija Artimuosiuose Rytuose, nusprendžiau savanoriauti Gazos pabėgelių stovykloje Jordanijoje. Ten praleidau šešis mėnesius dirbdama su moterimis pabėgelėmis. LGL pradėjau savanoriauti 2014 m. rugsėjį, nes tikiu žmogaus teisėmis ir savanorystės idėja, tad labai noriu prisidėti prie visuomenės švietimo Lietuvoje.

 

 

 

volunteer_sandraiiVardas: Sandra

Apie savanorę: Studijuoju verslo administravimą, bet mano prioritetas – padėti žmonėms. Savanoriauti pradėjau jau nuo 15-os metų. Šią vasarą susidomėjau žmogaus teisėmis, todėl nusprendžiau prisijungti prie LGL savanorių komandos. Tai geriausias mano gyvenime sprendimas, čia sutikau daugybę puikių žmonių ir drauge bandome sukurti geresnį pasaulį.

 

 

 

 

 

volunteer_tomasVardas: Tomas

Apie savanorį: Nuo 2010 m. Vilniaus universitete studijuoju sociologiją. 2010-2013 m. aktyviai dalyvavau studentų atstovybėje, o šiemet dar pradėjau savanoriauti LGL, prisidėjau prie Baltic Pride 2013 rengimo. Mano pagrindinės užduotys: tekstų vertimas ir redagavimas. Pavojingai liberalus.

 

 

 

 

 

 

volunteer_jokubasVardas: Jokūbas

Apie savanorį: LGL pradėjau savanoriauti nuo 2014 m. liepos pradžios. Savanorystė man – galimybė įgyti daugiau žinių bei išmokti naujų įgūdžių, tokių kaip problemų sprendimas, komandinio darbo kultūra, strateginis planavimas bei sudėtingų situacijų valdymas, darbas su tiksline grupe. LGL dirbu komandoje su organizacijos darbuotojais ir savanoriais, prisidedu prie kasdienės veiklos biure – komunikacijos, logistikos, advokacijos, renginių ar viešųjų pirkimų organizavimo bei bendros tvarkos palaikymo. Kodėl pasirinkau LGL? Norėjau įsitraukti į visuomenės judėjimą, kurio prioritetinės kryptys – žmonių įvairovės  pripažinimas, pažeidžiamų grupių inkliuzija, lygybės skatinimas ir diskriminacijos mažinimas. Kurkime saugią ir draugišką aplinką LGBT* asmenims, kurie galėtų laisvai ir atvirai gyventi bei atsiskelsti!

 

 

volunteer_ignasVardas: Ignas

Apie savanorį: Esu Vilniaus Dailės Akademijos grafikos pirmakursis studentas. Prieš tai teko studijuoti vienerius metus grafinį dizainą, bet supratau, kad mano tikrasis pašaukimas dailėje, o ne dizaine. Esu bohemiška asmenybė, laisvas, nepriklausomas žmogus, kuris galbūt bus ne visada suprastas, ne visada priimtas, tačiau visada išliekantis „žmogumi“ . Prisiėmiau save tokį koks esu, būdamas tik 18 metų. Būnant tokioje šiltoje, priimančioje aplinkoje LGL’e, aš galiu būti savimi, džiaugtis vidine harmonija ir žinot, kad esu ne vienas.

 

 

 

volunteer_mariusVardas: Marius

Apie savanorį:  Norint sudaryti kumštį nykščiui reikia keturių pirštų, o LGL asmenų gynėjams reikalingi bendraminčiai. Pasitikiu savo kolegomis ir noriu nuveikti ką nors prasmingo. Esu analitikas ir darbe, ir laisvalaikiu.

 

 

 

 

 

 

volunteer_meginVardas: Megin

Apie savanorę: Šiuo metu dirbu Lietuvoje ir taip pat savanoriauju LGL. Manau, kad lygybė ir žmonių teisės skirtos visiems visuomenės nariams. Vedu “Spintos monologų” užsiėmimus, kurių pagrindinės temos: LGBT identitetas, keitimasis patirtimi ir asmenybės stiprinimas.

 

 

 

 

 

 

volunteer_marcoVardas: Marco

Apie savanorį: Studijuoju socialinį darbą Romos universitete „La Sapienza”. Šiuo metu pagal Erasmus studentų mainų programą studijuoju socialinę politiką ir socialinį darbą Mykolo Riomerio universitete Vilniuje. Turiu darbo patirties įvairiose Italijos ir užsienio asociacijose ir nevyriausybinėse organizacijose (socialinėje/humanitarinėje srityse).