Apie mus

Nacionalinė lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių (LGBT) asmenų teisių organizacija LGL – vienintelė išimtinai LGBT bendruomenės interesams atstovaujanti nevyriausybinė organizacija Lietuvoje. Savo veiklą pradėjusi 1993 metų gruodžio 3 dieną, asociacija LGL yra viena brandžiausių ir stabiliausiai veikiančių pilietinio sektoriaus organizacijų šalyje. Pagrindinis asociacijos veiklą apibūdinantis principas – nepriklausomybė nuo bet kokių politinių ar finansinių interesų, siekiant efektyvios LGBT bendruomenės įtraukties ir socialinės integracijos Lietuvoje. LGL išimtinai siekia nuoseklaus LGBT asmenų žmogaus teisių progreso, pasitelkdama per dvidešimt penkerius veiklos metus sukauptą patirtį advokacijos, sąmoningumo didinimo ir bendruomenės stiprinimo srityse.

Šiuo metu LGL sudaro 5 bendruomeninės Valdybos narių, 7 nuolatiniai darbuotojai, virš 20 savanorių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Mūsų komanda – jaunatviška, dinamiška, besikeičianti ir visuomet atvira naujiems nariams, idėjoms ir projektams. Svarbu pabrėžti, jog organizacijos veikloje dalyvauja ne tik homoseksualios orientacijos asmenys. Šalia LGBT* bendruomenei priklausančių asmenų didžiuojamės mūsų draugais ir rėmėjais, kuriems parama LGBT* teisėms visų pirma yra demokratijos ir efektyvios žmogaus teisių apsaugos visiems Lietuvos Respublikos piliečiams be išimties klausimas.

Asociacijos LGL biuras yra įsikūręs Vilniuje, Odminių g. 11-4. Čia LGL komanda administruoja bei įgyvendina daugybę projektų, organizuoja susitikimus bei reguliariai kviečia LGBT* bendruomenės narius ir juos palaikančius asmenis į įvairiausius renginius. LGL biure veikiančiame LGBT* centre įsikūrusi su organizacijos veikla susijusios literatūros skaitykla, galima pasinaudoti nemokamu interneto ryšiu bei užsukti puodeliui kavos ar arbatos. LGBT* centras atviras visiems geranoriškai nusiteikusiems lankytojams, norintiems sužinoti daugiau apie organizacijos vykdomą veiklą bei LGBT* asmenų žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

Asociacija LGL yra Nacionalinio lygybės ir įvairovės forumo (NLĮF, www.nlif.lt) bei žmogaus teisių koalicijos narė. LGL taip pat priklauso šioms tarptautinėms organizacijoms:

ILGA (International Gay and Lesbian Association, IGLYO (the International Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Queer Youth and Student Organization), EPOA (The European Pride Organisers Association), Pagrindinių teisų agentūros pilietinės visuomenės ir pagrindinių teisių platformos narė (FRA, fra.europa.eu), TGEU (The European Transgender Network), ANSO (Association of Nordic and Pol-Balt LGBTQ Student Organizations) ir tarptautinio savanorystės tinklo Volonteurope.

Tikime, jog savo tikslų efektyviausiai galime siekti tik matydami LGBT* teisių klausimą platesniame žmogaus teisių diskurse, todėl aktyviai remiame įvairias iniciatyvas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu.

Susipažinkite su mūsų vykdomomis veiklomis bei LGBT* centru. Mūsų veikla būtų negalima be jūsų pagalbos – visuomet laukiame jūsų paramos.