Pramogos

Anot GayTimes, Lietuva yra labai katalikiška šalis, kurioje vis dar gyvuoja stereotipai ir didelis priešiškumas gėjų ir lesbiečių atžvilgiu. Priešiškumas LGBT bendruomenės atžvilgiu Lietuvoje yra didesnis nei kitose Baltijos šalyse. Vilniuje yra susikūręs nedidelis LGBT ratelis, tad panašu, kad Vilnius taps kitokia ir įdomia vieta laisvo laiko praleidimui mieste.

Lankantis Lietuvoje galima pajusti sunkią istorijos naštą. Lietuviai sunkiai priima viską, kas peržengia jų normos ribas – tai yra sudėtingos Lietuvos istorinės situacijos paveldas. Todėl nenuostabu, kad dauguma lietuvių nepritaria kitokiems nei numato nustatytos normos santykiams ir nebijo savo pritarimo išreikšti viešai. Remiantis paskutinėmis apklausomis, 62 procentai Lietuvos gyventojų pasisako prieš „Baltic Pride“ eitynes. Be to, 72 procentai teigia savo aplinkoje nepažįstantys homoseksualių asmenų.

Tačiau žmonės Lietuvoje tampa vis labiau ir labiau atviresni įvairovei, nors šis procesas vyksta gana lėtai. Svarbu, kad LGBT bendruomenei priklausantys žmonės, kurie lankosi Vilniuje, turėtų omenyje visą šią informaciją omenyje jų viešnagės metu. Laikymasis už rankų ar romantiškų jausmų rodymas (ypač tarp vyriškos lyties porų) viešoje vietoje gali sukelti priešiškas reakcijas.

Lankantis LGBT ar draugiškose LGBT bendruomenei vietose Vilniuje, galima jaustis kaip namuose. Dauguma tokių vietų yra įsikūrusios Vilniaus Senamiestyje ar netoli miesto centro. Žmonės yra linksmi ir žino kaip gerai leisti laiką bei linksmintis.