Praktika

© Giordano Campanelli

© Giordano Campanelli

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL siūlo pilnos bei nepilnos darbo dienos stažuotės galimybes įvairių studijų programų studentams. Stažuotės metu asmenys galės dalyvauti įvairioje LGL veikloje: komunikacijos, teisės, socialinio darbo ir pan.

Stažuotės mūsų organizacijoje suteiks naudingų įgūdžių, susijusių su darbu nevyriausybinėse organizacijose, visuomeninėje veikloje bei naujų žinių LGBT teisių gynimo srityje.

Jei susidomėjai galimybe atlikti stažuotę LGL, prašome susisiekti su mūsų savanorių koordinatore el. paštu volunteers@gay.lt

 

Šiuo metu praktiką atlieka:

Photo

Vardas, pavardė: Josie Schäfer

Praktikos laikotarpis: 2018 m. vasaris – birželis

Apie praktikantę: Esu Erasmus+ studentė iš Vokietijos ir šį semestrą studijuoju socialinį darbą Vilniuje Mykolo Romerio universitete. Jau kurį laiką domiuosi LGBT+ temomis, bet dar neteko aktyviai dalyvauti jokioje advokacijos ar bendruomenės veikloje. Pagal mano universiteto Vokietijoje reikalavimus privalau atlikti praktiką, kol esu išvykusi. Išgirdusi apie LGL pagalvojau, kad ši organizacija yra puiki galimybė gauti patirties tiek LGBT+ srityje, tiek bendruomeniniame darbe. Taip pat noriu pamatyti kaip praktikoje vyksta advokacijos darbas, nes apie šią sritį turėjau galimybę sužinoti tik teoriškai studijų metu.

Šioje srityje norėjau padirbėti todėl, kad žinau, jog LGBT+ bendruomenė Lietuvoje yra diskriminuojama labiau, nei Vokietijoje. Norėčiau prisidėti prie LGBT+ asmenų Lietuvoje situacijos gerinimo. Kadangi praktiką atliksiu studijuodama, dirbsiu ne pilną darbo dieną. Bet esu labai laiminga, galėdama organizuoti knygų klubą ir kol būsiu Vilniuje, tikiuosi prisidėti ir prie kitų projektų.

 

intern

Vardas: Guostė

Praktikos laikotarpis: 2018 m. vasaris – balandis

Apie praktikantę:  Šiuo metu paskutiniame kurse studijuoju socialinę politiką Vilniaus Universitete. Vos tik pradėjusi studijas, nusprendžiau įgyti praktinių įgūdžių ir pradėjau savanoriauti Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijoje. Tai leido plačiau susipažinti ir suvokti seksualinės ir reprodukcinės sveikatos svarbą, dalintis žiniomis su jaunimu. Tuo pačiu pradėjau domėtis lyčių studijomis, lyčių lygybe, universitete turėjau galimybę įgyti teorinių žinių, baigiau kelis kursus internetu, jog galėčiau plačiau susipažinti su LGBT* tematika. Praėjusiais metais dalyvavu keliose Erasmus+ mokymuose, kuriose įgijau žinių lyčių lygybės, lytinio švietimo bei NVO valdymo srityse. Taip pat šią vasarą atlikau praktiką Nilufer savivaldybėje, Turkijoje, kur turėjau galimybę ruošti projektą apie pabėgėlių moterų integraciją šalyje. Savo baigiamąjį darbą rašyti translyčių asmenų tematika, o ateities planuose – lyčių magistrantūros studijos. LGL veiklą seku jau kelis metus, dalyvavau Baltic Pride eitynėse 2016 metais. Kai reikėjo rinktis praktikos vietą, žinojau, jog noriu praktikuotis nevyriausybinėje organizacijoje, LGL sužavėjo puikia komunikacija, stipria komanda bei nenuilstančiu darbu siekiant gerinti LGBT* bendruomenės padėtį, todėl manau, kad šis pasirinkimas man leis įgyti vertingos patirties.

 

IMG_20171201_205613_249

Vardas, pavardė: Mindaugas Kartanas

Praktikos laikotarpis: 2018 m. vasaris – gegužė

Apie praktikantą: Su asociacijos LGL veikla susipažinau būdamas 16 metų. Kadangi esu aktyvus ir veiklus žmogus, kurį įkvėpė šios organizacijos veikla, jau tada galvojau prie jos prisidėti. Po 3 metų, 2016 metais atvykęs į Vilnių mokytis, įsitraukiau į LGL veiklas. Visų pirma pradėjau dalyvauti bendruomenės renginiuose, neužilgo tapau ir savanoriu. Mokausi vizualinės reklamos gamybos specialybės Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Planuodamas atlikti praktiką pagalvojau, kad tam puikiai tinka asociacija LGL. Joje galėsiu prisidėti ne tik prie reklaminės veiklos, bet ir prie kitų mane dominančių veiklų, tokių kaip įvairūs projektai, renginiai. Praktikos metu tikiuosi dar labiau prisidėti prie LGBT bendruomenės įgalinimo, praplėsti savo žinias bei įgyti naujų patirčių.

 

Mūsų buvę praktikantai:

Cintia

Vardas, pavardė: Cintia Nogueira

Praktikos laikotarpis: 2017 m. spalis – gruodis

Apie praktikantę: Baigusi tarptautinių ryšių bakalauro studijas Portugalijoje, Porto universitete, nusprendžiau tolesnio savo kelio paieškas pradėti naujomis patirtimis įvairiose užsienio valstybėse. Praėjusiais metais pradėjau tarptautines humanitarinės pagalbos magistro studijas Prancūzijoje, Patis Est-Creteil universitete. Laikui bėgant ėmiau suvokti, kad gyvenime noriu teikti pagalbą ir paramą tiems, kurie kenčia. Žmonės visame pasaulyje susiduria su begale sunkumų ir užtvarų, taigi nusprendžiau siekti profesionalaus išsilavinimo humanitarinės pagalbos srityje ir stoti į kovą už žmogaus teises. Gyvendama Prancūzijoje per įvairias žmogaus teises ginančias organizacijas taip pat susipažinau su LGBT bendruomenės veikla ir prisidėjau prie jos, kalbėdama žmogaus teisių gynimo temomis pagrindinėse ir aukštosiose mokyklose.

Pasaulyje vis dar yra žmonių, kuriems nesuteikiamos jiems priklausančios teisės ir laisvė. Jame vis dar gausu diskriminacijos, išankstinių nusistatymų ir smurto. Šiomis aplinkybėmis LGL veikla yra neįkainojama, nes ji suteikia balsą tiems, kurie kitomis aplinkybėmis jo neturėtų. Būtent dėl šios priežasties apsisprendžiau prisidėti prie šios organizacijos veiklos. Noriu padėti LGL globoti ir ginti LGBT bendruomenę, plėtojant ir vykdant šiam tikslui skirtus projektus. Tapdama praktikante kelis artimiausius mėnesius įsipareigoju dalyvauti organizacijos veiklose ir projektuose bei padėti LGL komandos nariams kovoje už lygybę ir toleranciją.

 

intern_ingrida

Vardas, pavardė: Ingrida Kaulinytė

Praktikos laikotarpis: 2016 m. rugsėjis – 2017 m. sausis

Apie praktikantę: Esu Lundo Universiteto (Švedija) žmogaus teisių programos studentė. Mane domina visi žmogaus teisių klausimai, tačiau nusprendžiau laiką ir energiją skirti būtent LGBT klausimams. Man yra 22 metai ir aš jau daugelį metų gyvenu bei studijuoju Baltijos jūros kaimynystėje – Švedijoje, tad gerai moku anglų, švedų bei lietuvių kalbas. Viena iš priežasčių kodėl noriu dirbti su LGBT klausimais yra ta, kad nėra LGBT antidiskriminacinės konvencijos. Ir tai yra didžiulis trūkumas žmogaus teisių srityje, priverčiantis kiekvieną, kuris pripažįsta žmonių lygybę bei brolybę nelikti abejingam. Mano nuomone, nėra tokių žmogaus teisių pažeidimų, kurie nepaliestų mūsų visų, todėl yra labai svarbu prisidėti prie tolerantiškos visuomenės kūrimo. Kadangi Lietuva yra mano gimtoji šalis, jaučiu didelį norą prisidėti prie tikrai laisvos Lietuvos kūrimo, kur kiekvienas žmogus gali būti savimi.

 

intern_valentinVardas, pavardė: Valentin

Praktikos laikotarpis: 2016 m. birželis – rugpjūtis

Apie praktikantą: Aš sužinojau apie LGL, kai ieškojau LGBT* draugiškos darbo vietos, kur būtų galima atlikti praktiką. Esu dizaino kolegijos studentas Vokietijoje ir gavau pasiūlymą atlikti praktiką užsienyje. Ypač susidomėjau LGL organizacija, kai išgirdau kad Baltic Pride 2016 įvyks tuo pačiu metu kaip ir mano praktika. Esu dalyvavęs skirtingose Pride eitynėse Vokietijoje taip pat savanoriauju kino projekte LGBT* jaunimo centre mano gimtajame mieste. LGL daugiausia būsiu atsakingas už naujų dizainų kūrimą elektroninei parduotuvei, brošiūroms ir kitų smulkių kūrybinių darbų vykdymą. Savo praktikos metu tikiuosi sužinoti daugiau apie LGBT* bendruomenę bei pažinti Lietuvos kultūrą. Taip pat norėčiau sužinoti daugiau apie nevyriausybinių organizacijų struktūrą ir kasdienybę.

 

intern_robertaVardas, pavardė: Roberta Matusevičiūtė

Praktikos laikotarpis: 2016 m. sausis – birželis

Apie praktikantę: Šiuo metu esu IV kurso socialinės politikos studentė Vilniaus universitete. Nors LGL bendruomenėje esu naujokė, LGBT tematika domiuosi jau ilgą laiką. Manau, jog dalyvaudama asociacijos veikloje galiu ne tik gilinti savo žinias žmogaus teisių bei homofobijos mažinimo srityje, tačiau ir prisidėti prie palankios bendruomenei politikos formavimo. Socialinė politika man yra neatsiejama nuo visų socialinių grupių lygybės, todėl džiaugiuosi galėdama dalyvauti organizacijos veikloje, dirbančioje vienos iš pažeidžiamiausių grupių labui.

 

 

intern_fineVardas: Fine

Apie praktikantęStudijuoju kultūros vadybą. Žmonės paprastai šias studijas supranta kaip kažką panašaus į kultūros renginių organizavimą, bet kultūros vadyba apima daug daugiau, baigusi bakalauro studijas norėsiu dirbti organizacijų vidaus ir komunikacijos srityje. Manau, tai yra svarbiausias aspektas tokiose organizacijose kaip LGL. Jau prieš dvejus metus turėjau galimybės šiek tiek susipažinti su Lietuvos kultūra savanoriaudama čia vienerius metus regioniniame parke netoli Šiaulių.

Šiuo metu norėčiau dirbti komunikacijos ir valdymo srityje – organizuoti renginius, pažinti kitas žmogaus teisių organizacijas, megzti bendradarbiavimo ryšius. Neatmetu tikimybės baigusi studijas grįžti į Lietuvą!