Paremk!

Žmogaus teisių aktyvistams veikti mūsų šalyje nėra lengva: kiekviena iniciatyva yra stabdoma, žmonės nėra gerai informuoti apie žmogaus teisių svarbą, galimybę keisti padėtį, vis dažniau siekiama apriboti LGBT* asmenų išraiškos ir žodžio laisvę. Tokių aplinkybių apsuptyje dirba nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL. Neturėdami didelio užtarimo valdžioje ar palaikymo iš kitų organizacijų, įvykdome gausybę veiklų ir pasiekiame svarių rezultatų. Per pastaruosius porą metų suorganizavome tarptautinių ir nacionalinių konferencijų, analizavome žiniasklaidą, neapykantos nusikaltimus, įstatyminę bazę, organizavome užsiėmimus savanoriams ir, žinoma, „Baltic Pride“ renginius.

Vieni mūsų darbai yra akivaizdūs, plačiai aprašomi žiniasklaidos, kiti, ne mažiau svarbūs, nėra matomi. Tai susitikimai su politikais, skundų rašymas prokuratūrai, socialinės ir teisinės paramos teikimas LGBT* žmonėms. Šalia stiprios advokacinės veiklos tapome ir socialine vieta, LGBT* centru.

Mums svarbu pasiekti skirtingų lytinių tapatybių ar orientacijų žmones iš įvairių Lietuvos regionų, socialinių sluoksnių. Reikšminga ir bendrauti su užsienio organizacijomis, institucijomis, politikais – atkreipti dėmesį į Lietuvos problemas.

Visoms veikloms atlikti reikalingos rankos: turime augantį darbuotojų kolektyvą, daugybę šaunių savanorių. Motyvacijos ir geros nuotaikos kryptingai ir efektyviai veikti nepakanka – reikalingas ir stabilus finansavimas. Deja, nacionaliniai fondai ir institucijos mums nepadeda – turime kliautis tarptautinių fondų ir organizacijų parama. Lygiai taip pat svarbus ir kiekvieno žmogaus indėlis: stebime augantį palaikymą iš visuomenės, vis daugiau lėšų surenkame iš 2% pajamų mokesčio.

Kreipiamės į tuos, kurie neabejingi kovai už LGBT* teises: kiekvienas jūsų paaukotas litas padės mums išsiųsti daugiau laiškų politikams, surengti daugiau renginių, parengti kokybiškesnes ataskaitas, suteikti didesnę paramą besikreipiantiems jauniems žmonėms.

Paramą galite suteikti atlikdami perlaidą iš savo banko, pristatydami anonimiškai į mūsų biurą, paskirdami 2% savo pajamų mokesčio ar įsigydami mūsų atributikos.

Ačiū, kad esate su mumis!