„Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ (E.T.HO.S.) 2018 01 – 2020 01

ETHOS_LOGOEuropos Komisijos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamas projektas „E.T.HO.S.“ inijuotas dėl būtinybės pasipriešinti egzistuojantiems stereotipams ir nusistatymams prieš LGBT (lesbietes, gėjus, biseksualius ir translyčius) žmones Europos Sąjungoje, siekiant sutelkti dėmesį į vieną svarbiausių reprezentavimo priemonių – žiniasklaidą. Žiniasklaidos vaidmuo yra ypatingai svarbus sprendžiant sudėtingus homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius.

Užuot formuodamos negatyvius stereotipus prieš LGBT asmenis, vartodamos įžeidžias sąvokas ir tokiu būdu prisidėdamos prie šios visuomenės grupės socialinės atskirties bei diskriminacijos jos atstovų atžvilgiu, žiniasklaidos priemonės gali vaidinti reikšmingą vaidmenį visuomenei pristatant LGBT žmonių specifinius poreikius, didinant sąmoningumą apie teisingumą ir žmogaus teises, skatinant socialinę įtrauktį bei įvairių visuomenės grupių sanglaudą.

Žiniasklaida gali efektyviai remti žmogaus teises ir lygias galimybes šviesdama visuomenę, ugdydama sąmoningumą bei formuodama pozityvią viešąją nuomonę LGBT žmonių atžvilgiu.

Projekto „E.T.HO.S.“ tikslai:

  • Didinti žurnalistų ir žurnalistikos studentų informuotumą ir sąmoningumą apie homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius žiniasklaidoje bei tiesioginį ar netiesioginį stereotipų prieš LGBT asmenis skatinimą.
  • Pasipriešinti diskriminacijai LGBT žmonių atžvilgiu Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje, įgalinant žiniasklaidos atstovus kovoti su žalingais stereotipais žiniasklaidoje.

Pagrindinės „E.T.HO.S.“ projekto veiklos:

  • LGBT* asmenų reprezentavimo žiniasklaidoje praktinio vadovo parengimas;
  • Mokymai žurnalistams ir žurnalistikos studentams Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje;
  • Kova su diskriminacija ir LGBT* žmogaus teisių advokacija;
  • Sąmoningumo apie homofobiją, bifobiją ir transfobiją žiniasklaidoje didinimas.

 


Partneriai:

Graikija

KENTRO MERIMNAS OIKOGENEIAS KAI PAIDIOU

Šeimos ir vaikų apsaugos centras „KMOP“

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuva

1

 

 

 

 

 

Kroatija

Centre for Civil Initiatives Porec

Pilietinių iniciatyvų centras „Porec“

 

 

 

 

 

 

 

Graikija

Colour Youth - Koinotita LGBTQ Newn Athinas

Atėnų LGBTQ jaunimo bendruomenės organizacija „Color Youth“

 

 

 

 

 

 

 

 

ES logo Teisiu lygybes ir pilietybes programa


Įgyvendintos veiklos

Leidiniai