15min redakcijoje – LGBT jautrumo mokymai žurnalistikos profesionalams

Liepos 5 dieną Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL surengė LGBT jautrumo mokymus pagrindinio šalies portalo „15min.lt“ žurnalistams. LGL surengtų mokymų metu siekta padidinti žurnalistikos profesionalų sąmoningumą kovojant su nepageidaujamais homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškiniais žiniasklaidoje.

Mokymų metu žurnalistams buvo pristatytos LGL kartu su tarptautiniais „E.T.HO.S.“ projekto partneriais parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais. Žurnalistai taip pat atliko įvairias praktines užduotis ir analizavo publikacijas LGBT klausimais Lietuvos žiniasklaidoje.

„Džiaugiamės, kad 15min.lt portalas ne tik tapo „Baltic Pride“ 2019 pagrindiniu informaciniu partneriu, bet ir toliau sėkmingai tęsia savo veiklą didindamas LGBT bendruomenės matomumą Lietuvoje. Esame sužavėti portalo atstovų entuziastingu noru gilinti savo žinias etiškos LGBT žmonių reprezentacijos žiniasklaidoje klausimu,“ – komentavo mokymus „15min.lt“ redakcijoje vedusi Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė.

„Esame pirmasis žiniasklaidos kanalas Lietuvoje, atvirai išreiškęs paramą LGBT bendruomenei. Džiaugiamės, kad parodėme pavyzdį kitoms žiniasklaidoms priemonėms, jog būtina prisidėti prie žmogaus teisių puoselėjimo. Nors pasiekėme greitų teigiamų rezultatų, o „Baltic Pride“ renginiai jau baigėsi, tęsiame ypač svarbią partnerystę su LGL, tad portalas 15min ir toliau nuosekliai švies bei informuos visuomenę įvairiomis žmogaus teisių temomis. Projektas „E.T.HO.S.“ įrodo mūsų ir LGL draugystės tęstinumą“, – sako 15min rinkodaros projektų vadovas Karolis Banevičius.


Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.

Projektu „E.T.HO.S.“ siekiama didinti žurnalistų ir žurnalistikos studentų sąmoningumą apie LGBT žmonių reprezentaciją žiniasklaidoje bei didinti politikų ir sprendimų priėmėjų informuotumą apie homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius. Projekto veiklų kontekste parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais, organizuoti mokymai žurnalistams ir žurnalistikos studentams Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje, vykdomos sąmoningumo didinimo ir LGBT žmogaus teisių advokacijos veiklos.

es logoMokymai organizuoti įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ („E.T.HO.S.“).