Atėnuose įvyko tarptautinė konferencija „Kova su homofobiniais stereotipais ir išankstiniu nusistatymu žiniasklaidoje“

2019 m. gruodžio 13 dieną Dienraščių žurnalistų sąjungos ESIEA konferencijų salėje (Atėnai, Graikija) įvyko tarptautinė konferencija „Kova su homofobiniais, bifobiškais ir transfobiniais stereotipais ir išankstiniu nusistatymu žiniasklaidoje“.

Konferenciją organizavo Atėnų LGBT jaunimo bendruomenė „Colour Youth“, bendradarbiaudama su ΚΜΟP – Socialinių  veiksmų  ir  inovacijų  centru. Konferencija – Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamo projekto „E.T.Ho.S. – „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ dalis. Projektą Graikijoje įgyvendina „KMOP“ ir „Colour Youth“, Lietuvoje – Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL, o Kroatijoje – Porečo Socialinių iniciatyvų centras .

Konferencijos tikslas buvo pristatyti projekto „E.T.Ho.S“ rezultatus trijose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Konferencijos metu taip pat buvo pristatytos įgyvendintos veiklos, projekto metu suformuotos politikos rekomendacijos, paskatintas atviras dialogas tarp nacionalinių ir Europos Sąjungos ekspertų, žiniasklaidos profesionalų ir LGBTI žmogaus teisių organizacijų atstovų kovojant su neigiamų stereotipų LGBT bendruomenės atžvilgiu kūrimu bei neapykantos kalba, tokiu būdu skatinant etišką LGBTI klausimų aptarimą žiniasklaidoje.

Norėtume maloniai padėkoti visiems pranešėjams už dalyvavimą ir svarbų indėlį į šį dialogą bei visiems, kurie savo dalyvavimu palaikė konferenciją. Taip pat norime padėkoti „Colour Youth“ nariams už savanorišką paramą konferencijai.

 

es logoKonferencija organizuota įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ („E.T.HO.S.“).