Įsibėgėjo projektas žiniasklaidai „E.T.HO.S.“

Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamas projektas „Pasipriešinti transfobiniams, homofobiniams ir bifobiniams stereotipams per geresnį reprezentavimą žiniasklaidoje“ („E.T.HO.S.“) inicijuotas dėl būtinybės pasipriešinti egzistuojantiems stereotipams ir nusistatymams prieš LGBT (lesbietes, gėjus, biseksualius ir translyčius) žmones Europos Sąjungoje, siekiant sutelkti dėmesį į vieną svarbiausių reprezentavimo priemonių – žiniasklaidą. Projektu siekiama pasipriešinti stereotipams ir išankstiniam nusistatymui prieš LGBT žmones. Projekto tikslas – didinti žurnalistų ir žiniasklaidos studentų sąmoningumą siekiant kovoti su nepageidaujamais homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškiniais žiniasklaidoje.

Projektas įgyvendinamas trijose Europos Sąjungos valstybėse (Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis.

Projektą koordinuoja socialinių veiksmų ir inovacijų centras KMOP (Graikija). Lietuvoje projektą įgyvendina Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL.

Projekto partnerių šalys atrinktos remiantis Europos Sąjungos Pagrindinių Teisių Agentūros atliktos LGBT respondentų apklausos duomenimis. Apklausos rezultatai rodo, kad 60 proc. LGBT respondentų iš Kroatijos bei 48 proc. iš Graikijos ir Lietuvos per pastaruosius 12 mėnesių susidūrė su diskriminacija ar priekabiavimu seksualinės orientacijos pagrindu.

Projekto veiklų kontekste bus parengtos gairės žiniasklaidos atstovams pranešant LGBT žmogaus teisių klausimais, organizuojami mokymai žurnalistams ir žurnalistikos studentams Lietuvoje, Graikijoje ir Kroatijoje, vykdomos sąmoningumo didinimo ir LGBT žmogaus teisių advokacijos veiklos.

Laukiami rezultatai

Projektu „E.T.HO.S.“ siekiama didinti žurnalistų ir žurnalistikos studentų sąmoningumą apie LGBT žmonių reprezentaciją žiniasklaidoje bei didinti politikų ir sprendimų priėmėjų informuotumą apie homofobijos, bifobijos ir transfobijos reiškinius.

Artimiausiu metu Lietuvoje žurnalistams ir žurnalistikos studentams bus organizuojami mokymai apie LGBT žmonių reprezentaciją žiniasklaidoje. Sekite projekto naujienas!

Daugiau informacijos galima rasti projekto svetainėje https://www.ethos-project.eu/, socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje E.T.Ho.S EU ir Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL svetainėje www.lgl.lt bei socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje lgl.lt.

Šis pranešimas spaudai parengtas įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą. Už šio pranešimo turinį visapusiškai atsako pranešimo autorius. Pranešime pateikiama informacija nebūtinai sutampa su oficialia Europos Komisijos pozicija.