„Demokratija ir menas: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimo bei stiprinimo link“ 2016 08 – 2018 03

erasmus_logo2Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad dauguma LGBT* žmonių stokoja įstatyminio sąmoningumo, todėl nėra linkę būti aktyviais demokratiniuose procesuose ir bendradarbiauti su teisėsauga, pranešti apie įvykusius neapykantos nusikaltimus, kas didina daugelio LGBT* bendruomenės narių nežinojimą apie savo teises ir jų apsaugą nuo diskriminacijos.

Atsižvelgiant į įstatyminio sąmoningumo stoką bei susidomėjimo vietiniais ir tarptautiniais demokratijos procesais trūkumą yra kelios problemos, kurios kelia nerimą ir turi būti sprendžiamos LGBT* jaunimo ir sąjungininkų tarpe. 2016 metų spalį vykstančiuose seimo rinkimuose, visuomenė rinks politikus į naująjį seimą, todėl siekiama, jog naujai išrinkti politikai ne tik būtų atskaitingi rinkėjams, bet ir aktyviai prisidėtų bei skatintų žmogaus teisių sklaidą tarp kitų seimo narių.

Dalyvaudami Europos savanorių tarnybos (EST) projekte, savanoriai ne tik turės galimybę daugiau išmokti apie žmogaus ir ypatingai LGBT* teises, bet taip pat bus įtraukiami į vietos demokratinius procesus ir teisių gynimo veiklas. Savanoriai pradės kurti „laiko mašiną“, kaip priemonę išeiti iš „dėžutės“, kuri padės susistematizuoti neformalaus ugdymo patirtį ir aktyvaus meno metodus, žmogaus teisių srityje.

TaniaVardas: Tatiana

Pareigos: EST savanorė

El. paštas: tatiana@gay.lt

Apie savanorę: Sveiki, aš esu Tania. Atvykau iš Slovakijos. Baigiau britų ir amerikiečių studijų programą menų fakultete. Kultūros ir kalbų studijos mane įkvėpė darbui Slovakijos ambasadoje Lisabonoje. Čia įsidarbinau vos baigusi studijas ir konsultavau Portugalijoje įsikūrusius Slovakijos piliečius, dalyvavau mokymuose diplomatijos srityje. Po darbo tokioje oficialioje struktūroje pajutau poreikį dirbti mažesnėje organizacijoje, kur aistringai siekiama kilnių tikslų. Esu tikra, kad galimybė savanoriauti LGL suteiks tokią galimybę. Studijuodama universitete turėjau galimybę atstovauti savo šalį Europos jaunimo parlamento sesijoje Armėnijos sostinėje Jerevane, kur buvo siekiama pateikti įvarius teisėkūros pasiūlymus Europos Komisijai. Laisvalaikiu prisidedu prie savo mėgstamiausios organizacijos, kuri siekia teisingų sąlygų darbuotojams visame pasaulyje, veiklos: verčiu, taisau ir kuriu internetinės svetainės turinį. Man taip pat patinka sportuoti, iškylauti, mėgstu baletą ir leisti laiką su draugais, ir be galo džiaugiuosi galimybe dirbti ir mokytis iš šauniosios LGL komandos.

 

DSC_0312-Copy-271x300Vardas: Giordano 

Pareigos: EST savanoris

El.paštas: giordano@gay.lt

Apie savanorį: kiek tik galiu prisiminti, aš visada galvojau, jog gyvensiu iš dailės. Tai vienas iš nedaugelio neabejotinų, tikrų dalykų mano gyvenime. Aš baigiau režisūrą 2015 metų kovą Romos dailės universitete. Po to man teko dirbti įvairius darbus, tokius kaip praktika Romos operos teatre ar fotografavimas spaudai. Tačiau aš ieškojau kažko, kas išplėštų mane iš neramios, judrios Romos ir apimtų kažką daugiau. Taigi savo sesės dėka, kuri jau turėjo patirties su Europos savanorių tarnyba, aš pradėjau ieškoti EST projektų, orientuotų į dailę, na o LGL pasiūlyta veikla pasirodė pati įdomiausia.

Prieš kelerius metus aš pradėjau lankytis Mario Mieli LGBT organizacijos susitikimuose Romoje, kad galėčiau susipažinti su LGBT bendruomenės susiduriamomis problemomis Italijoje ir atrasti kitus požiūrius į šiuos dalykus. Aš pradėjau geriau suvokti situaciją ir matyti dalykus kitomis akimis.

Taip aš pagalvojau, kad galėčiau suteikti paramą šiai organizacijai per dailę, nes aš esu įsitikinęs, kad vizualinis menas (piešinys, nuotrauka, filmas ar bet kokia kita dailės forma) gali būti stipriausias ,,ginklas” norint kažką papasakoti, paaiškint ar pasidalinti kažkuo svarbaus.

Taigi dabar aš esu čia, atiduodu savo indėlį tam, kad patirčiau naujų nuotykių ir susirasčiau draugų, tam, kad pasiekčiau tiek asmeninius, tiek bendruosius tikslus ir galėčiau tapti aktyviu žmogumi šiame išprotėjusiame pasaulyje.

Savanoriai dalyvaus tokiose veiklose, kaip:

  • 2017 metų Talino Baltic Pride festivalis, kurio metu turės galimybę pravesti kūrybines dirbtuvies pasirinkta tema;
  • pagalba, kuriant ir įgalinant bendruomenę, kuri taptų aktyvia dalyve pilietiniuose ir teisių gynimo procesuose;
  • savanorystė ES ir žmogaus teisių ir jų gynimo srityje;
  • individualių projektų įgyvendinimas;
  • bendruomenės stiprinimo veiklų organizavimas, pavyzdžiui, bendruomeniniai renginiai, filmų peržiūrų vakarai, dirbtuvės ir susitikimai;
  • informacijos sklaida.

Links to project results:

ARTICLES:

EVENTS:

FACEBOOK EVENTS:

VIDEOS:

VISUALS: