Susitikime Švedijos ambasadoje – bendradarbiavimo idėjos „Vaivorykštės dienoms 2015“

Š. m. sausio 30 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Švedijos ambasada Vilniuje, pakvietė užsienio ambasadų Vilniuje ir nevyriausybinių organizacijų atstovus dalyvauti „Vaivorykštės dienų 2015“ organizaciniame susitikime.

Švedijos ambasadoje Vilniuje rengtame susitikime dalyvavo daugiau kaip  trisdešimt ambasadorių ir žmogaus teisių srityje dirbančių visuomenininkų. Renginio metu buvo aptartos būsimos „Vaivorykštės dienų 2015“ veiklos ir renginiai bei aptartos idėjos ir būdai, kuriais kiekvienas aktyvistas galėtų prisidėti prie jų įgyvendinimo.

Nuo 2004 metų visame pasaulyje gegužės 17 dieną minima Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHOT). Jos metu švenčiamas Pasaulio sveikatos organizacijos 1990 metais priimtas sprendimas išbraukti homoseksualumą iš psichinių sutrikimų sąrašo. Nuo 2004 metų Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją buvo oficialiai pripažinta tokių tarptautinių organizacijų kaip Europos Parlamentas.

Šiais metais asociacija LGL „Vaivorykštės dienas“ rengia jau ketvirtą kartą. Ankstesni renginiai sulaukė didelio susidomėjimo ir pasisekimo. Šiais metais LGL planuoja surengti jau tradiciniu tapusį pasivažinėjimą Vilniaus gatvėmis „vaivorykštės“ autobusu bei filmų peržiūras trijuose Lietuvos miestuose. „Vaivorykštės dienų 2015“ organizaciniame susitikime dalyvavę ambasadų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai išreiškė paramą ir norą aktyviai prisidėti prie šių veiklų įgyvendinimo bei pasiūlė kitų socialinių akcijų idėjų.