Tyrimas: negalintys atsiskleisti LGBT* darbuotojai dažniau palieka darbą

Š. m. vasario 3 dieną Jungtinėje Karalystėje paskelbta tyrimo „LGBT2020“ ataskaita, kurioje teigiama, jog šalies ekonomika sutaupytų 678 000 000 svarų, jei verslo sektorius efektyviau įgyvendintų įvairovės ir socialinio įtraukimo politiką bei paskatintų LGBT* darbuotojus būti savimi. Ieškodamos kuo pakeisti LGBT* specialistus, kurie palieka darbą, nes nesijaučia saugiai atskleisti savo lytinę orientaciją ar lyties tapatybę, įmonės praranda milijonus.

Tyrimo duomenimis, daugiausiai savo LGBT* tapatybės nuo kolegų neslepiančių darbuotojų yra Australijoje (51 procentas) ir Jungtinėje Karalystėje (45 procentai). Apie savo lytinę orientaciją ar lyties tapatybę rečiausiai prabyla Indijos specialistai (8 procentai). Tyrimą atlikę mokslininkai apklausė 100 000 LGBT* darbuotojų 24 pasaulio šalyse ir palygino dešimtyje jų surinktus duomenis.

„Tai, kad žmonės priversti palikti darbą dėl to, kad jaučiasi nesaugiai būdami savimi, yra ne tik socialinė, bet ir ekonominė problema,“ – tikino organizacijos „Out Now“ vadovas Ianas Johnsonas. „Elgtis su darbuotojais pagarbiai yra visapusiškai teisinga. Verslininkai, kurie darbovietėje sukuria saugią ir LGBT* draugišką atmosferą, dirba pelningiau. Iki šiol toks požiūris nepakankamai vertinamas: darbdaviai dar nesuvokia, kad jų investicija į įvairovę atsipirks išaugusiu visų specialistų darbo našumu,“ – pabrėžė jis.