Lenkijos prezidento posto sieks translytė kandidatė

Translytė Lenkijos parlamento narė Anna Grodzka patvirtino kandidatuosianti į prezidento postą. 2011 metais į Lenkijos parlamentą išrinkta politikė priklauso Žaliųjų partijai.

Naujienų portalas „Newsweek Poland“ praneša, kad A. Grodzka užtikrino, jog Žaliųjų partija iškėlė ją kandidatuoti šiais metais vyksiančiuose Lenkijos prezidento rinkimuose. „Taip, kandidatuosiu į prezidentus“, – patvirtino ji.

Tapusi Lenkijos prezidente vienintelė pasaulyje translytiškumo neslepianti parlamentarė A. Grodzka taptų ir pirmąja atvirai translyte šalies vadove. Vis dėlto, dabartinio šalies prezidento Bronislavo Komorovskio reitingai išlieka aukšti, tad politikos apžvalgininkai prognozuoja, jog jis bus išrinktas ir antrajai kadencijai. Be to, Žaliųjų partija yra santykinai maža, todėl kandidatei tektų užsitikrinti kitų šalies kairiųjų partijų paramą.

2013 metų gegužę interviu naujienų portalui „PinkNews“ translytė Lenkijos parlamentarė pasakojo: „Man sunku, bet esu politikoje, nes noriu padėti ir įkvėpti kitus žmones. Tai veikia mano asmeninį gyvenimą: turint tiek veiklos sunku susirasti antrąją pusę. Bet toks mano gyvenimas ir aš esu laiminga. Tikiuosi, kad galėsiu ir kitiems translyčiams asmenims parodyti, kad gyventi – verta.“