Portugalijos parlamentas įtraukė IDAHOT į valstybinių švenčių sąrašą

Š. m. birželio 26 dieną Portugalijos parlamentas oficialiai įtraukė gegužės 17 dieną visame pasaulyje minimą Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHOT) į valstybinių švenčių sąrašą.

Nusprendę įtraukti šią dieną į atmintinų dienų sąrašą Portugalijos įstatymų leidėjai įsipareigojo prisiimti „nacionalinius ir tarptautinius įsipareigojimus siekiant įveikti homofobinę ir transfobinę diskriminaciją“.

„Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją yra oficialiai pripažinta ir kitose Europos Sąjungoa šalyje bei švenčiama visame pasaulyje. Ši diena skirta atminti ilgametę kovą prieš diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės bei siekį įtvirtinti visapusišką LGBT* asmenų lygybę,“ – rašoma šalies parlamentarų inicijuotoje rezoliucijoje.

„1990 metais Pasaulio Sveikatos Organizacijai išbraukus homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo buvo sugriauti realūs ir simboliniai barjerai, kurie sudarė sąlygas LGBT* asmenų diskriminacijai. Dėl šios priežasties Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją svarbi kiekvienam Portugalijos piliečiui,“ – pabrėžia Portugalijos įstatymų leidėjai.

Tos pačios lyties asmenų santuoka Portugalijoje įteisinta 2010 metais, tačiau vienalytės poros vis dar negali pasinaudoti teise įsivaikinti. Š. m. sausio mėnesį šalies parlamentas įtraukė lytinę tapatybę į apsaugos nuo diskriminacijos užimtumo srityje pagrindus.