Prisidėkite prie pokyčių: paskirkite 2% LGL

Paremdami LGL remiate veiksmus už lygybę, aktyvų LGBT* žmonių teisių atstovavimą, įvairovę, pilietines iniciatyvas, LGBT* bendruomenei skirtus renginius ir daugybę kitų puikių dalykų, kurie atsiranda LGL dėka.

Parodykit, kas svarbu JUMS, paskirdami 2% savo sumokėtų mokesčių LGL. Tai paramos teikimo būdas, nereikalaujantis iš gyventojo papildomų materialinių išlaidų. Gyventojas turi teisę mokesčių administratoriui nurodyti, kam pervesti pajamų mokesčio dalį.

Deklaracijos pildymas elektroniniu būdu:

1. Paspauskite šią nuorodą: https://deklaravimas.vmi.lt/Main.aspx?v=FFB4825DF85B

2. Pasirinkite savo banką

3. Prisijunkite naudodami savo elektroninę bankininkystę

4. Spustelėkite prisijungti prie „EDS“ (Elektroninės deklaravimo sistemos)

5. Dešinėje esančioje kolonoje pasirinkite „Paramos skyrimas“

6. Užpildykite pirmąją elektroninę formą (gavėjo tipas 2, kodas 291902980, procentas 2,00) ir spauskite „Pateikti“.

Detaliau apie procedūrą čia. Jeigu jums patogiau, galite pajamų mokesčio dalį skirti LGL ilgiau kaip vienerius metus, tuomet E5 laukelyje įveskite metus, iki kada skiriate paramą (iki +5 metų).

Prašymą taip pat galima užpildyti rankiniu būdu ir pateikti vietiniam mokesčių administratoriui prie VMI arba išsiųsti paštu savo gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui.

Paramos skyrimo procedūras galite atlikti iki š. m. gegužės 4 d.

Dėkojame visiems prisidedantiems prie mūsų bendrų tikslų!

Atėjęs pavasaris neišvengiamai skatina apmąstyti praėjusius metus, išsikeltus tikslus ir lūkesčius. Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL praėjusiais metais įvykdė kaip niekad daug projektų, renginių plačiajai visuomenei ir LGBT* bendruomenei, kurie buvo matomi tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tačiau daugybė mūsų pasiekimų yra savanoriško darbo ir iniciatyvų rezultatas, už ką esame dėkingi darbuotojų komandai ir būriui savanorių, taip pat mūsų draugams ir rėmėjams Lietuvoje bei visame pasaulyje.

Kaip svarbiausius pasiekimus norėtume išskirti:

 

Untitled-1

Iškovojome teisę transliuoti socialinę „KEISK“ reklamą. Praėjus daugiau kaip pusei metų nuo socialinio vaizdo klipo sukūrimo ir susidūrus su institucijų cenzūra, mums galiausiai pavyko susitarti su viena televizijų ir vaizdo klipas pasiekė televizijos eterį. Plačiau.

 

 

 

 

 

 

 

Untitled-6Surengėme dešimtis renginių bendruomenei, tarp jų – pirmą kartą specifiškai translyčių asmenų bendruomenei. Praėjusiais metais ne tik organizavome translyčių asmenų matomumo savaitę, bet ir šventėme „Vaivorykštės dienas“, biseksualių asmenų, lesbiečių dieną, translyčių asmenų aukų atminimo dieną ir daugelį kitų.

 

 

 

 

 

Untitled-5Informuojame pasaulį apie Lietuvoje priimamus homo/transfobinius įstatymus, neapykantos nusikaltimus. Turėdami platų kontaktų tinklą ir palaikydami santykius su organizacijomis ir politikais mes skubiai informuojame apie rezonansinius įvykius. Taip Lietuva tampa visuomet matoma, o čia vykstantys įvykiai yra nušviečiami pasaulinės žiniasklaidos. Taip sukuriamas spaudimas ir mūsų politikams būti atsargesniems. PinkNews, GayStar NewsHuffingtonpost, ILGA-EuropeRadio Frace, Deutschland Radio, NOL.hulaiškai delegacijoms.

Nenorime sustoti ir šiais metais, nes tik Jūsų dėka mes turėsime galimybių:

 

Untitled-4Kreiptis į EŽTT dėl žmogaus teisių suvaržymų LGBT* asmenims. Praėję metai įtvirtino keletą labai ydingų praktikų, kurios gali tapti rimtais precedentais ir kartotis ateityje. Pirmiausia, Neringos Dangvydės pasakų knyga „Gintarinė širdis“ išimta iš prekybos dėl pasakų apie dviejų princų ir dviejų princesių tarpusavio meilę. Rudenį Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba rekomendavo šalies televizijoms cenzūruoti socialinę „KEISK“ reklamą. Žiemą LGL nesėkmingai kreipėsi į prokuratūrą dėl grasinimo susidoroti su jaunuoliais, kurie paskelbė nuotrauką su bučiniu. Taip pat į mus kreipiasi translyčiai asmenys, prašantys padėti teisiniuose procesuose. Visoms šioms byloms pradėti reikalinga išorinė finansinė parama.

 

 

 

Untitled-2Pasirengti kitąmet vyksiančiam Baltic Pride 2016 Vilniuje. Kasmet paeiliui Taline, Rygoje ir Vilniuje vykstantis LGBT* festivalis kitąmet vyks Vilniuje. Tai didžiausias „vaivorykštinis“ renginys Lietuvoje, pareikalausiantis daugybės žmogiškųjų ir finansinių išteklių. Pagrindinė ir matomiausia dalis – LGBT* asmenų ir jų draugų eitynės „Už lygybę“ Vilniaus centre. Joms jau pritaria naujasis meras!

 

 

 

 

Untitled-3Dalyvavimas politikos formavime ir advokacija. Asociacija LGL nuolat siekia pagerinti LGBT* asmenų teisinę situaciją: užsiimame lobizmu lyties pakeitimo srityje, konsultuojame civilinės partnerystės klausimais, mėginame užkirsti kelią naujoms homofobinėms ir transfobinėms iniciatyvoms. Naujų įstatymų priėmime ir socialinėse iniciatyvose atstovaujame LGBT* bendruomenę, tačiau sėkmingam dalyvavimui reikalingas papildomas draugų ir rėmėjų indėlis. Amnesty International, Europos Komisija, Lietuvos paštas, prieš patyčias, lyties keitimas, rinkimaihomofobiniai įstatymai.

 

 

 

Siekiai dažniausiai viršija galimybes, tačiau esame tikri, kad jūsų paskirti 2 % deklaruojant 2014 metų pajamas padės mums pasiekti bendrų tikslų kuriant draugišką LGBT* aplinką ir šalį, kuri atvira visiems. Apie tai, kaip galite skirti paramą skaitykite čia.