Sveikatos apsaugos ministerija pateikia aktualią informaciją apie beždžionių raupus

Artėjant festivalių sezonui ir siekiant padidinti rizikos grupės asmenų (vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais) informuotumą Sveikatos apsaugos ministerija teikia informacinio pobūdžio medžiagą apie beždžionių raupus ir patarimus kaip sumažinti užsikrėtimo riziką.

Nepaisant ženklaus susirgimų beždžionių raupais skaičiaus sumažėjimo 2022 metais, Europos regione ir toliau registruojami nauji beždžionių raupų atvejai. Iki šių metų gegužės 3 d. 45 Europos regiono šalyse ir teritorijoje užregistruoti 25 887 šios ligos atvejai. Vien per pastarąsias 4 šių metų savaites 8 šalyse ir vietovėse nustatyta 17 naujų susirgimų beždžionių raupais, o Prancūzijoje, Center-Val de Loire regione užregistruotas šios ligos protrūkis (17 atvejų). „Sante Publique France“ duomenimis, visi protrūkyje nustatyti atvejai buvo tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, keli iš jų pranešė turėję kelis partnerius.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, daugiausia atvejų buvo tarp vyrų (98,1 proc.), kurių amžius buvo 18-40 metų (64,6 proc.) ir pirmiausia tarp vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje nuo protrūkio pradžios buvo užregistruota daugiau nei 87  tūkstančiai patvirtintų beždžionių raupų atvejų, iš kurių 24,4 proc. buvo iš ES/EEE šalių. Susirgimų mažėjimo tendencija stebima visame pasaulyje.

Lietuvoje 2022 m. nustatyti 5 beždžionių raupų atvejai.