Peru parlamentarą priešintis vienalyčių porų civilinei partnerystei įkvėpė A. Hitleris

Peru Nacionalinio Kongreso ir dešiniosios Nacionalistų partijos narys Rubenas Condori Cusi pareiškė, kad balsuoti prieš tos pačios lyties asmenų civilinės partnerystės įteisinimą jį įkvėpė Adolfo Hitlerio veikalas „Mano kova“ (vok. Mein Kampf). Interviu vietos radijui parlamentaras teigė, jog Holokausto kaltininkas A. Hitleris autobiografinėje knygoje „neklydo dėl visko“.

„Perskaičiau A. Hitlerio knygą „Mano kova“… Manau, kad jis yra teisus dėl dalies dalykų, nes kai kurie neteisingi poelgiai kyla tiesiogiai iš tam tikro gyvenimo būdo. Homoseksualumas ir yra daugiau ar mažiau netinkamas elgesys,“ – samprotavo R. Condori Cusi.

Peru Kongreso narys taip pat įtikinėjo, jog vyrų ir moterų misija – tobulai vykdyti stereotipinius socialinius lyčių vaidmenis, o lesbietės yra „vyrų nekenčiančios“ moterys. „Skalbimas, lyginimas ir gaminimas yra išimtinai moterų pareiga… Moteris tampa lesbiete tik iš apmaudo vyrams,“ – aiškino politikas.

Paklaustas, kaip reaguotų sužinojęs, kad jo sūnus yra gėjus, parlamentaras tikino, jog stengtųsi jį „suprasti ir palaikyti“, tačiau bandytų sūnų „pakeisti.“

Peru Nacionalinio Kongreso Teisingumo ir žmogaus teisių komitetas tos pačios lyties asmenų civilinės partnerystės įstatymo projektą atmetė š. m. kovo 12 dieną. Už įstatymo projekto priėmimą balsavo 4 komiteto nariai, prieš – 7, 2 – susilaikė. Vienalyčių porų santykiai Pietų Amerikos valstybėje šiuo metu teisiškai nepripažįstami.