Mokyklų bendruomenės kviečiamos registruotis dalyvauti tolerancijos ugdymo užsiėmimuose

Kviečiame mokyklų bendruomenes registruotis dalyvauti seminaruose moksleiviams ir informacinėse dienose mokyklų bendruomenėms patyčių prevencijos tematika!

Užpildykite registracijos formą ir mes su jumis susisieksime suderinti tinkamiausią užsiėmimo laiką! Jūsų patogumui renginiai vyks tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu.

 

Patyčios dėl (menamo) priklausymo LGBT bendruomenei – opi problema

LGL atliktų apklausų duomenys rodo, kad LGBT moksleiviai mokykloje nuolat susiduria su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Susidūrę su patyčiomis moksleiviai nesulaukia tinkamos mokyklos darbuotojų reakcijos ir paramos, todėl mokykloje jaučiasi nesaugiai.

Sudėtingu COVID-19 pandemijos laikotarpiu LGBT moksleiviai susidūrė su emocinės sveikatos iššūkiais. Kaip ir visi vaikai, jie jautėsi izoliuoti dėl apribotų socialinių kontaktų. Jie visą laiką praleido namuose, mokėsi nuotoliniu būdu ir negalėjo sulaukti mokyklos bendruomenės paramos.

LGL emocinės paramos LGBT vaikams ir paaugliams platformoje nuolat sulaukiame užklausų dėl sudėtingų santykių šeimoje, savęs priėmimo, seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės atskleidimo artimiesiems, COVID-19 apribojimų sukeliamų emocinės sveikatos iššūkių.

LGBT moksleiviai dažniausiai pagalbos kreipiasi dėl patyčių, atsiskleidimo baimės, nepriėmimo atsiskleidus baimės, negatyvios aplinkos ir nuostatų LGBT asmenų atžvilgiu, suicidinių ir savižalos minčių, galimo tėvų nepriėmimo atsiskleidus, žemos savivertės, draugų praradimo atsiskleidus, galimybės saugiai kalbėtis ir būti priimtam bei COVID-19 apribojimų įtakos emocinei sveikatai.

Susitikimų metu LGL emocinės paramos platformos savanoriai „gyvosios bibliotekos“ principu pasidalins, su kokiais iššūkiais susiduria LGBT moksleiviai. Informacinių dienų metu LGL atstovai pristatys LGBT moksleivių padėtį Lietuvoje, egzistuojančią teisinę bazę. Mokyklų bendruomenių nariai bus aktyviai paskatinti įsitraukti į diskusiją ir aptarti būdus, kaip užkirsti kelią patyčioms.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė su neapykantos apraiškomis kovoja …kepdama beigelius

2016 m. Vilniuje duris atvėrė vienintelė tuo metu košerinė kavinė – Beigelių krautuvėlėje. Tai nebuvo paprasta kavinė, pristatanti žydų kulinarinį paveldą. Tai buvo labai drąsus Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės žingsnis praverti bendruomenės duris plačiajai visuomenei ir  kalbėti apie antisemitizmo apraiškas viešumoje. Tuo metu viešumoje dar sunkiai buvo tariamas žodis „žydas“. Tačiau jau po 3 metų Beigelių krautuvėlė tapo žydiškų tradicijų ir kulinarinio paveldo tribūna nuo kurios iki šiol skaitomos paskaitos, diskutuojama įvairovės ir tolerancijos klausimais, ragaujamas autentiškas žydiškas maistas, kartu kepamos žydiškos chalos, švenčiamos žydų kalendorinės šventės.

Kviečiame į trumpą patirčių ir iššūkių kelionę su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene – gyvus ir virtualius susitikimus, kurių metu sužinosite su kokiomis diskriminacijos ir neapykantos nusikaltimų rūšimis susiduria žydų bendruomenės nariai, kokį atsaką bendruomenė pajėgi duoti, ką žydai veikia penktadieniais ir kodėl bendruomenės durys yra plačiai atvertos pilietinei visuomenei.

Active-citizens-fund@4xSeminarai moksleiviams patyčių prevencijos tema ir Informacinės dienos mokyklų bendruomenėms organizuojamos įgyvendinant projektą „Nieko apie mus be mūsų: LGBT jaunimo įgalinimas kovoje prieš patyčias“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.