LGL EST savanoriai Tatiana ir Giordano pasidalino savo įspudžiais apie savanorystę

Š. m. liepos 31-ąją dieną Europos savanorių tarnybos (EST) savanoriai Tatiana ir Giordano pakvietė į dar vieną renginį bendruomenei, vykusį LGBT* bendruomenės centre. Šį kartą jie pristatė įvairius Europoje vykdomus projektus ir iniciatyvas, taip pat pasidalino savo patirtimi, kurią sukaupė savanoriaujant Nacionalinėje LGBT* teisių organizacijoje LGL. Šio renginio metu prie Tatianos ir Giordano taip pat prisijungė svečias iš Lenkijos – Maciek Grzeskowiak.

Šiuo metu Maciek Grzeskowiak atlieka praktiką Europos žmogaus teisių fonde. Šio renginio metu Maciek pasidalino savo 14 mėnesių keliavimo patirtimi pietryčių Azijoje bei Afrikoje. Nors jam tik 22-eji metai, Maciek savo pavyzdžiu norėjo parodyti, kad keliavimas, savanoriavimas užsienyje ir dalijimasis kultūrinėmis vertybėmis yra kaip niekad lengvai pasiekiama patirtis. Jo pasakojimai buvo artimi Tatianos ir Giordano patirčiai, susijusiai su Erasmus+ projektais ir iniciatyvomis, kuriuos remia Europos Sąjunga. Šio renginio tikslas – parodyti, kad edukacinės programos, kultūriniai renginiai ir savanoriavimo galimybės užsienyje priklauso nebe nuo finansinių pajėgumų, o nuo pasirinkimo.

Po visų pristatymų Tatiana dalyvius įtraukė į debatų užsiėmimą „Taip ir ne zona“. Šio užsiėmimo metu dalyviai turėjo pagrįsti savo teiginius naudodamiesi sakiniais, užrašytais ant priešais išdėliotų kortelių. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai teigė, kad Europos iniciatyvos nėra jungiančios skirtingas Europos kultūras į vieną bendrą kultūrą ar primetančios universalias taisykles kiekvienai Europos Sąjungos narei, o turi mokomąją vertę ir atneša naudą. Po šio užsiėmimo Tatiana dalyvius įtraukė į paprastą žaidimą. Šio žaidimo metu dalyviai buvo suskirstyti poromis ir vienam iš porininkų buvo užrištos akys. Tuo tarpu kitas porininkas turėjo nuvesti komandos narį į nustatytą vietą. Šis žaidimas padėjo dalyviams pajausti, ką reiškia būti galios ir paklūstančiojo pozicijose. Žaidimo dalyviai taip pat galėjo apsvarstyti, kaip šis galios balansas patiriamas darbo aplinkoje, ir kaip tai pasireiškia atskirose Europos Sąjungos valstybėse.

LGL projektų vadovė Roberta Matusevičiūtė pasidalijo savo įspūdžiais apie šį renginį: „Aš buvau labai maloniai nustebinta, nes Tatiana ir Giordano pademonstravo naujas savo stiprybes. Kiekvieną kartą, kai sutinku jaunus žmones, kurie be baimės įsitraukia į įvairius jaunimo projektus, man tampa truputėlį pavydu. Tai buvo labai smagus ir atpalaiduojantis vakaras!“

17309631_10155125360884650_106738155581231848_n

LGL įgyvendina 10 mėnesių trukmės projektą „Demokratija ir menas: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimo bei stiprinimo link“ pagal Erasmus+ Europos Savanorių Tarnybos (EST) programą.