Savanoriai

© Augustas Didžgalvis

© Augustas Didžgalvis

Vardas: João

Pareigos: EST savanoris

El. paštas: joao@gay.lt

Apie savanorį: Aktyvizmas visada buvo svarbi veikla mano pomėgių sąraše. Stengiuosi aktyviai dalyvauti bendruomenių, su kuriomis tapatinuosi, veikloje, o tai – ne tik diskusijos prieštaringomis temomis šeimos rate, bet ir savanoriavimas. Mano motyvacija kovoti už žmogaus teises paremta manymu, kad jeigu yra būdų pagerinti esamą situaciją, mano vaidmuo – būti teigiamų pokyčių dalimi.

Baigiau kalbų ir tarptautinių ryšių bakalauro studijas Porto universiteto (Portugalija) menų fakultete. Studijų metu taip pat dalyvavau tarptautinėje mainų programoje Erasmus ir pusę metų skyriau studijoms Varšuvos Collegium Civitas (visuomenės mokslų mokykloje). Po bakalauro studijų įgijau turizmo magistro laipsnį. Savo baigiamajame darbe tyrinėjau gėjų turizmą Portugalijoje, taip siekdamas sukurti priešpriešą homoseksualių asmenų matomumo akademinėje srityje trūkumui šioje šalyje.  Remiantis queer ir feminizmo studijomis, šiame darbe taip pat akcentavau queer erdvių plėtojimo svarbą LGBTQ+ bendruomenei.

Domėjimąsi LGBTQ+ bendruomenės aktualijomis itin skatina mano paties tapatybė ir socialinė aplinka. Kaip homoseksualiam juodaodžiui vyrui,  man itin aktuali daugialypės tapatybės tema, todėl siekiu padėti visiems, kurių balsas ir teisės nėra laikomi lygiaverčiais.

Savanoriauju Europos savanorių tarnybos projekte “Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje”. Mano tikslas – tapus patyrusios LGL organizacijos dalimi įgauti daugiau patirties LGBTQ+ aktyvizmo srityje. Esu tikras, kad ši patirtis man suteiks naujų žinių, padėsiančių sustiprinti savo balsą šiuolaikinėje visuomenėje, o taip pat taps galimybe keistis idėjomis su vietos bendruomene.

 

 

© Augustas Didžgalvis

© Augustas Didžgalvis

Vardas: Arnold

Pareigos: EST savanoris

El. paštas: arnold@gay.lt

Apie savanorį: Žmogaus teisių ir lygybės temos man aktualios dėl mano sociopolitinės padėties: priklausau Rumunijos tautinių mažumų, vengrų, LGBT+ bendruomenei. Itin domiuosi religinių įsitikinimų priešprieša šiuolaikiniam seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės suvokimui, todėl pasirinkau ir baigiau religijos studijas Rumunijos Babes-Bolyai universitete. Bakalauro studijų metu net du kartus dalyvavau akademiniuose mainuose – pagal „Erasmus“ mainų programą tęsiau studijas Belgijos Leuveno mieste esančiame Katalikų universitete, o tuomet gavau „Makovecz“ stipendiją ir laikinai studijavau Budapešto Eötvös Loránd universitete.

Akademiniai mainai suteikė galimybę pasisemti žinių man aktualiomis lyčių lygybės bei feministinės teologijos temomis, sužinoti daugiau apie socialinę moterų padėtį įvairiais istorijos laikotarpiais, gilintis į etinį homoseksualumo suvokimą. Savo baigiamajame bakalauro darbe atlikau intertekstų analizę Sodomo ir gomoros tema. Analizavau žydų sukurtus korano aprašus ir perpasakojimus, kuriuose atsispindi alternatyvios šios istorijos interpretacijos, galimai rodančios tendenciją pozityviau perteikti Vidurio Rytų regiono LGBT bendruomenės teises religiniame kontekste.

Studijų metu taip pat atlikau vertimus Rumunijos LGBT teisių organizacijai „Mozaiq“, vykdžiusiai visuomenės finansuojamą kampaniją prieš referendiumą, kuriuo siekta uždrausti tos pačios lyties atstovų santuokas. Taip pat dalyvavau keliuose kituose LGBT visuomenei aktualiuose projektuose: veiklaus jaunimo iniciatyvoje „Rainbow School Backpack“, X.LGBT Rytų Europos ir Centrinės Azijos forume, „Action for Equality“ vasaros mokykloje. Pagrindinis mano savanorystės LGL tikslas – pagilinti savo žinias bei įgyti daugiau praktikos LGBT+ aktyvizmo srityje.

 

 

NadiaVardas: Nadia

Pareigos: savanorė

El. paštas: nadia@gay.lt

Apie savanorę: Mano keliai pirmą kartą susidūrė su asociacija LGL, kuomet po 2013 metais vykusių Baltic Pride eitynių, pradėjau plačiau domėtis organizacijos veikla. Įkvėpta šio spalvingo bendruomenės renginio, nusprendžiau pasidomėti savanoryste organizacijos viduje. Tad 2014 metais sudalyvavau vykusiuose savanorių mokymuose ir prisijungiau prie asociacijos LGL savanorių komandos. Nuo to laiko esu aktyvi savanorė: prižiūriu LGL biblioteką, struktūruoju jos leidinius ir pan., prisidedu prie ženkliukų gamybos, dalyvauju įvairaus pobūdžio LGL organizuojamuose kūrybiniuose užsiėmimuose, dirbtuvėse, seminaruose bei paskaitose ir visad noriai prisidedu prie jų įgyvendinimo. Taip pat esu EST savanorės Tatianos mentorė. Džiaugiuosi būdama LGL komandos dalimi!

 

 

volunteer_paulinaVardas: Paulina

Pareigos: savanorė

Apie savanorę: LGL organizacijoje pradėjau savanoriaut dar mokykloje. Jei neklystu, tai buvo 2015 pavasaris. Ieškojau savęs, norėjau daugiau suprasti apie tai kas esu ir kodėl tokia esu. Apsilankiau vaivorykštės dienų renginyje, kurį vedė Aliona ir Tomas. Tada dar negalvojau apie savanoriavimą LGL, bet visad buvau socialiai aktyvus žmogus ir bandžiau prisidėt prie visuomenės progreso. Išmėginau save daugelyje organizacijų „Maisto banke“, „Sote“. Deja jose neradau ko ieškojau. Bendruomeniškumo ir prasmės jausmo. Tikriausiai tuo metu LGBT+ problemos man buvo artimesnės. Vėliau 2015 vasarą pradėjau vaiščiot į LGL organizuojamas veiklas ir žingsnis po žingsnio, net nepastebėjau, kaip pati dalyvavau įvairiose socialinėse akcijose, organizavau užsiėmimus, tapau 2016 metų Baltic Pride apsaugos koordinatorė.

Dabar esu studentė ir laisvu metu stengiuos prisidėti kiek tik galiu prie LGL veiklos. Artimiausiais darbas EST mentorystė.
LGL yra organizacija, kurioje galiu padėti kitiems ir kartu pati tobulėti visomis prasmėmis. Didžiuojuosi, kad čia esu.