Savanoriai

© Augustas Didžgalvis

© Augustas Didžgalvis

Vardas: Giordano 

Pareigos: EST savanoris

El.paštas: giordano@gay.lt

Apie savanorį: kiek galiu prisiminti, aš visada galvojau, jog gyvensiu iš dailės. Tai vienas iš nedaugelio neabejotinų, tikrų dalykų mano gyvenime. Aš baigiau režisūrą 2015 metų kovą Romos dailės universitete. Po to man teko dirbti įvairius darbus, tokius kaip praktika Romos operos teatre ar fotografavimas spaudai. Tačiau aš ieškojau kažko, kas išplėštų mane iš neramios, judrios Romos ir apimtų kažką daugiau. Taigi savo sesės dėka, kuri jau turėjo patirties su Europos savanorių tarnyba, aš pradėjau ieškoti EST projektų, orientuotų į dailę, na o LGL pasiūlyta veikla pasirodė pati įdomiausia.

Prieš kelerius metus aš pradėjau lankytis Mario Mieli LGBT organizacijos susitikimuose Romoje, kad galėčiau susipažinti su LGBT bendruomenės susiduriamomis problemomis Italijoje ir atrasti kitus požiūrius į šiuos dalykus. Aš pradėjau geriau suvokti situaciją ir matyti dalykus kitomis akimis.

Taip aš pagalvojau, kad galėčiau suteikti paramą šiai organizacijai per dailę, nes aš esu įsitikinęs, kad vizualinis menas (piešinys, nuotrauka, filmas ar bet kokia kita dailės forma) gali būti stipriausias ,,ginklas” norint kažką papasakoti, paaiškint ar pasidalinti kažkuo svarbaus.

Taigi dabar aš esu čia, atiduodu savo indėlį tam, kad patirčiau naujų nuotykių ir susirasčiau draugų, tam, kad pasiekčiau tiek asmeninius, tiek bendruosius tikslus ir galėčiau tapti aktyviu žmogumi šiame išprotėjusiame pasaulyje.

 

 

TaniaVardas: Tatiana

Pareigos: EST savanorė

El. paštas: tatiana@gay.lt

Apie savanorę: Sveiki, aš esu Tania. Atvykau iš Slovakijos. Baigiau britų ir amerikiečių studijų programą menų fakultete. Kultūros ir kalbų studijos mane įkvėpė darbui Slovakijos ambasadoje Lisabonoje. Čia įsidarbinau vos baigusi studijas ir konsultavau Portugalijoje įsikūrusius Slovakijos piliečius, dalyvavau mokymuose diplomatijos srityje. Po darbo tokioje oficialioje struktūroje pajutau poreikį dirbti mažesnėje organizacijoje, kur aistringai siekiama kilnių tikslų. Esu tikra, kad galimybė savanoriauti LGL suteiks tokią galimybę. Studijuodama universitete turėjau galimybę atstovauti savo šalį Europos jaunimo parlamento sesijoje Armėnijos sostinėje Jerevane, kur buvo siekiama pateikti įvarius teisėkūros pasiūlymus Europos Komisijai. Laisvalaikiu prisidedu prie savo mėgstamiausios organizacijos, kuri siekia teisingų sąlygų darbuotojams visame pasaulyje, veiklos: verčiu, taisau ir kuriu internetinės svetainės turinį. Man taip pat patinka sportuoti, iškylauti, mėgstu baletą ir leisti laiką su draugais, ir be galo džiaugiuosi galimybe dirbti ir mokytis iš šauniosios LGL komandos.

 

 

NadiaVardas: Nadia

Pareigos: savanorė

El. paštas: nadia@gay.lt

Apie savanorę: Mano keliai pirmą kartą susidūrė su asociacija LGL, kuomet po 2013 metais vykusių Baltic Pride eitynių, pradėjau plačiau domėtis organizacijos veikla. Įkvėpta šio spalvingo bendruomenės renginio, nusprendžiau pasidomėti savanoryste organizacijos viduje. Tad 2014 metais sudalyvavau vykusiuose savanorių mokymuose ir prisijungiau prie asociacijos LGL savanorių komandos. Nuo to laiko esu aktyvi savanorė: prižiūriu LGL biblioteką, struktūruoju jos leidinius ir pan., prisidedu prie ženkliukų gamybos, dalyvauju įvairaus pobūdžio LGL organizuojamuose kūrybiniuose užsiėmimuose, dirbtuvėse, seminaruose bei paskaitose ir visad noriai prisidedu prie jų įgyvendinimo. Taip pat esu EST savanorės Veronikos mentorė. Džiaugiuosi būdama LGL komandos dalimi!

 

 

volunteer_paulinaVardas: Paulina

Pareigos: savanorė

El. paštas: 

Apie savanorę: LGL organizacijoje pradėjau savanoriaut dar mokykloje. Jei neklystu, tai buvo 2015 pavasaris. Ieškojau savęs, norėjau daugiau suprasti apie tai kas esu ir kodėl tokia esu. Apsilankiau vaivorykštės dienų renginyje, kurį vedė Aliona ir Tomas. Tada dar negalvojau apie savanoriavimą LGL, bet visad buvau socialiai aktyvus žmogus ir bandžiau prisidėt prie visuomenės progreso. Išmėginau save daugelyje organizacijų „Maisto banke“, „Sote“. Deja jose neradau ko ieškojau. Bendruomeniškumo ir prasmės jausmo. Tikriausiai tuo metu LGBT+ problemos man buvo artimesnės. Vėliau 2015 vasarą pradėjau vaiščiot į LGL organizuojamas veiklas ir žingsnis po žingsnio, net nepastebėjau, kaip pati dalyvavau įvairiose socialinėse akcijose, organizavau užsiėmimus, tapau 2016 metų Baltic Pride apsaugos koordinatorė.

Dabar esu studentė ir laisvu metu stengiuos prisidėti kiek tik galiu prie LGL veiklos. Artimiausiais darbas EST mentorystė.
LGL yra organizacija, kurioje galiu padėti kitiems ir kartu pati tobulėti visomis prasmėmis. Didžiuojuosi, kad čia esu.

 

 

KamilaVardas: Kamila

Pareigos: savanorė

El. paštas: kamila@gay.lt

Apie savanorę: 2014 metais baigiau klinikinės, tarpkultūrinės ir lyčių psichologijos magistrą ir šiuo metu Adomo Mickevičiaus universitete Poznanėje studijuoju klinikinę seksologiją. LGBT tematika man tapo įdomi, kai studijavau magistrą Gdansko universitete. Besimokydama dalykų, susijusiu su LGBT tematika, supratau, kaip svarbu šviesti visuomenę ir įvairiopai skatinti pokyčius šioje srityje ir atradau savyje motyvaciją prisidėti prie šių visuomenės pokyčių. Tad grįžusi į Lietuvą susisiekiau su LGL ir nuo 2014 metų vasario aktyviai dalyvauju organizacijos veiklose. Nuo pačios pradžios, kaip pradėjau savanoriauti organizacijoje dalyvavau didžiojoje dalyje renginių ir taip pat padėjau juos organizuoti arba vesti. Šiuo metu aš savanoriškai vedu seminarus ir padedu su visokių didelių renginių planavimu (pvz.: Vaivorykštės dienos). Kaip esamai psichologei man buvo pasiūlyta atlikti tyrimą koncentruotą į homofobiškas patyčias Lietuvos mokyklose ir gimnazijose. Po mano sociologinio tyrimo, asociacija LGL paskelbė ataskaitą su išvadomis ir rekomendacijomis mokytojams. Šis leidinys buvo pirmasis žingsnis skleidžiant homofobiškų ir bifobiškų patyčių problemą Lietuvos mokyklose ir siekia teikti mokytojams ir kitiems specialistams, dirbantiems su jaunimu žinių, kad galėtų kovoti su smurtu mokymosi aplinkoje. Atsižvelgdami į mano aktyvų dalyvavimą organizacinėje veikloje, neseniai man buvo pasiūlyta tapti Tarptautinio savanorio mentore iš Tarptautinės Europos savanorių tarnybos (EST) programos.