Didžiausioje LGBT* tematikos bibliotekoje Lietuvoje – elektroninis straipsnių katalogas

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL būstinėje įsikūrusio LGBT* bendruomenės centro bibliotekoje galima rasti ne tik knygų lietuvių ir užsienio kalbomis, bet ir įvairių periodinių leidinių, kuriuose skelbti straipsniai LGBT* žmogaus teisių tema. Šią vasarą LGL savanoris Antanas sudarė elektroninį lietuviškuose leidiniuose skelbtų straipsnių katalogą.

Prieš kelis dešimtmečius, kai pagrindine žinių perdavimo priemone vis dar buvo ne internetas, o periodiniai leidiniai, straipsniai laikraščiuose ir žurnaluose atliko ne tik informacinę, bet ir nuomonės formavimo funkciją.

„Džiaugiamės, kad LGBT* bendruomenės centro lankytojai turės galimybę susipažinti su lietuviškoje periodinėje spaudoje skelbiamais straipsniais. Manau, kad elektroninis straipsnių LGBT* temomis katalogas pravers ne vienam tyrėjui ir mokslininkui. Iš straipsnių antraščių akivaizdu, kaip stipriai metams bėgant keitėsi LGBT* problematikos reprezentacija lietuviškoje spaudoje,“ – komentavo LGL projektų vadovė Roberta Matusevičiūtė.

Elektroninis straipsnių LGBT* temomis archyvas prieinamas elektroniškai, o su straipsniais susipažinti galima apsilankius LGBT* bendruomenės centro bibliotekoje. LGBT* bendruomenės centre įsikūrusioje bibliotekoje galima pasinaudoti nemokamu interneto ryšiu bei pasivaišinti puodeliu kavos ar arbatos. LGBT* centras atviras visiems geranoriškai nusiteikusiems lankytojams, norintiems sužinoti daugiau apie organizacijos vykdomą veiklą bei LGBT* asmenų žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

LGL elektroninis straipsnių katalogas