„Facebook“ paviešintą homoseksualios poros bučinį teismas pavadino ekscentrišku elgesiu

Nebijantys viešai apie homoseksualią lytinę orientaciją prabilti asmenys turėtų gerai pagalvoti, ar tokiu „ekscentrišku elgesiu“ neįžeidžia kitų žmonių pažiūrų, o toks atsivėrimas tėra „laisvė reikšti savo įsitikinimus“. Taip galima suprasti iš Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutarties, kuria pagrįstu buvo pripažintas prokuroro atsisakymas pradėti tyrimą dėl LGBT* asmenų užgauliojimo socialiniame tinkle „Facebook“.

Ši istorija prasidėjo prieš bemaž du mėnesius, kai du studentai vaikinai viešai apie savo santykius nusprendė pranešti į „Facebook‟ įkelta nuotrauka. Joje – jokių įžeidžiančių, perdėm atvirų ar šokiruojančių vaizdų. Tačiau jaunuoliai vis tiek sulaukė ne tik bičiulių palaikymo, bet ir neapykantos bangos – po nuotrauka pasipylė šimtai piktų, užgaulių ir agresyvių komentarų. Vaikinai buvo vadinami išgamomis, „urodais“, invalidais, užgauliojami necenzūriniais žodžiais, siūloma jiems keliauti į krematoriumą ar pragarą, galvas daužyti į sieną ar tiesiog nužudyti. Kai kuriuos komentarus galite rasti čia.

Reaguodama į tokį interneto lankytojų elgesį, asociacija LGL kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama atkreipti dėmesį į neapykantos proveržį internete. Žmonės esą nesivaržydami viešai ir atvirai kurstė neapykantą bei susidorojimą. „Seniai nemačiau tokio masinio užpuolimo‟, – portalui 15min.lt sakė LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Visą Eglės Digrytės straipsnį skaitykite portale 15min.lt.