LGL pasiūlė Lietuvos paštui įamžinti Tarptautinę dieną prieš homofobiją

Š. m. vasario 10 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pateikė pasiūlymą „Lietuvos pašto“ pašto ženklų leidybos departamentui įtraukti gegužės 17-ąją švenčiamą Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją į planuojamų pašto ženklų 2016 metų konkursą. Savo laiške asociacija LGL pabrėžė, kad „Lietuvos pašto“ organizuojamas konkursas suteiktų galimybę jauniems menininkams išreikšti solidarumą LGBT* asmenims.

Idėją pašto ženklui Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją proga LGL jau pasiūlė „Lietuvos pašto“ interneto svetainėje vykdytoje apklausoje. Asociacija LGL tikisi, kad „Lietuvos paštas“ tokiu būdu prisistatys kaip socialiai atsakinga, įvairias visuomenės grupes reprezentuoti ir palaikyti galinti įmonė bei prisidės prie tolerancijos skatinimo švietimo šalyje.

Šiais metais LGBT* bendruomenė visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, minėdama šią dieną jau vienuoliktąjį kartą organizuos daugybę renginių. Tai – svarbiausia metuose LGBT* bendruomenės minima diena, kurios istorinė atmintis svarbi ne tik LGBT* asmenims, bet ir jų artimiesiems.

Lietuvoje Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją pirmą kartą paminėta „Vaivorykštės dienų“ renginiais 2007 metais. Šiais metais asociacija LGL „Vaivorykštės dienas“ rengia jau ketvirtą kartą. Ankstesni renginiai sulaukė didelio susidomėjimo ir pasisekimo. Šiais metais LGL planuoja surengti jau tradiciniu tapusį pasivažinėjimą Vilniaus gatvėmis „vaivorykštės“ autobusu bei filmų peržiūras trijuose Lietuvos miestuose.

Nuo 2004-ųjų visame pasaulyje gegužės 17-oji švenčiama kaip Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHO). Gegužės 17-oji ypatinga tuo, jog 1990 metais Pasaulinė Sveikatos Organizacija išbraukė homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo. Diena skirta paminėti šią svarbią datą, kurią yra oficialiai pripažinęs Europos Parlamentas. Ją taip pat mini daugelis Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) atstovybių visame pasaulyje bei valstybės: Belgija, Jungtinė Karalystė, Olandija, Prancūzija, Ispanija ir kitos.