Homoseksualumą pripažinęs Rusijos televizijos aktorius rizikuoja karjera

Amerikietis didelio populiarumo sulaukusios situacijų komedijos „Rezidentai“ aktorius atskleidęs savo lytinę orientaciją rizikuoja karjera Rusijos televizijoje. Vienoje populiariausių šalies televizijos programų Odinas Bironas vaidina gyvenimą Rusijoje bandantį susikurti amerikietį gydytoją.

JAV Minesotos valstijoje gimęs ir užaugęs aktorius „Rezidentuose“ vaidmenį kuria jau ketverius metus. Situacijų komedijoje aktorius dažnai tampa stereotipinių juokelių apie amerikiečius objektu. O. Bironas savo lytinę orientaciją nusprendė atskleisti po keleto homofobiškų komedijoje taip pat vaidinančio kolegos Ivano Okhlobystino komentarų. Buvęs krikščionių ortodoksų dvasininkas I. Okhlobystinas pateko į viso pasaulio žiniasklaidos akiratį, kai pareiškė, jog „gėjus reikia sukišti į orkaitę ir iškepti gyvus“.

Interviu Niujorko žurnalui „Vulture“ O. Bironas teigė norintis būti atviras ir nuoširdus bei užtikrino esantis pasiruošęs „rizikuoti viskuo“. Pasirodžius žurnalo publikacijai I. Okhlobystinas tikino nenutuokęs apie kolegos homoseksualumą. Sužinojęs apie O. Birono lytinę orientaciją, homofobas paskelbė žinutę savo „Twitter“ paskyroje: „Prakeikiu likimą, nes mano draugas Odinas yra sodomitas.“

Aktoriaus tėvai, draugai amerikiečiai bei keli bičiuliai Rusijoje tikino žinoję, kad jis yra homoseksualus. O. Bironas ir pats pabrėžė niekada neslėpęs, jog yra gėjus: „Žurnalistai dažnai klausia: ką manote apie Rusijos moteris? Atsakau: na, rusės yra gražios. Tuomet klausia, ar turiu merginą. Atsakau: neturiu.“

O. Bironas persikėlė gyventi į Rusiją, kai būdamas dvidešimties įstojo į Maskvos Teatro meno akademiją. Prieš gaudamas vaidmenį „Rezidentuose“ jis vaidino profesionaliame teatre. Aktorius atskleidė, kad jei Rusijos televizijos žiūrovai nepriims jo lytinės orientacijos, jis turi ir atsarginį planą: grįš į gimtąją Minesotos valstiją, kur baigs kulinarijos mokyklą.