„Vaivorykštės dienų“ 2015 renginiai Klaipėdoje sulaukė didelio susidomėjimo

Nors visa Lietuva į Klaipėdą ir taip atvažiuoja kiekvieną vasarą, į kelionę susiruošė ir nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL. Klaipėda visada turėjo savo queer šarmo – laivai, saulės spinduliuose raibuliuojantys bangų atspindžiai ir rūku it pienu užpiltos senamiesčio gatvelės. Prie jūros visi visuomet buvo gražesni ir liberalesni! Š. m. gegužės 20 dieną asociacija LGL pakvietė į „Vaivorykštės dienų“ 2015 renginius Klaipėdoje: dirbtuves „LGBT* mitų griovėjai“ ir „Vaivorykštės dienų“ 2015 kino seansą.

Š. m. gegužės 20 dieną 14 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, „Gerlacho palėpėje“ surengėme viešą „LGBT* mitų griovėjų paskaitą. LGBT* – kas tai? Su kuo jie „valgomi“? Ar jie reikalauja „specialių teisių“? Su kokiomis problemomis kasdieniniame gyvenime susiduria ši socialinė grupė? Šiuos klausimus 90 min. trukmės „mitų griovėjų“ sesijoje atsakė asociacijos LGL darbuotojai ir savanoriai.

Nuo 16 val. toje pačioje „Gerlacho palėpėje“ gausiai susirinkusi publika dalyvavo itališko filmo „Loose Cannons“ peržiūroje. Filmas „Loose Cannons“ (ital. „Mine Veganti“) (2010) – šmaikšti, ironiška ir šiek tiek dramatiška LGBT* kasdienybė po kaitria Italijos saule. Turtingos dinastinės italų šeimos atžala Tommasas prie gėrybėmis nukrauto sekmadienio pietų stalo pagaliau ryžtasi atskleisti savo šeimos nariams, jog jam patinka vaikinai. Kas galėjo pagalvoti, jog antrasis šeimos brolis Antonijus užbėgo įvykiams už akių ir pirmasis šeimos sueigos metu paskelbė apie savo homoseksualumą! Galite tik įsivaizduoti, kokia itališka drama užvirė.

Po filmo renginio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje apie LGBT* bendruomenės reprezentaciją medijose. Filmą maloniai dovanojo Italijos Respublikos ambasada ir Italų kultūros institutas.

 

eea_grants_320Renginys organizuotas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą “Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“. Projekto įgyvendinimą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.