Vilniuje šventiškai atidaryta vaivorykštės spalvų perėja

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, pažymėdama Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angliškas akronimas „IDAHOT“), vaivorykštės spalvomis apipavidalino prie Pylimo g. 21 (Vilnius) esančią pėsčiųjų perėją. Ši pėsčiųjų perėja yra strategiškai reikšminga Vilniaus miesto LGBT bendruomenei, nes jungia LGBT bendruomenės centrą (Pylimo g. 21) ir LGBT bendruomenės narių susibūrimo vieta neoficialiai laikomą džiazo klubą „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B). Vaivorykštės spalvų perėja LGBT bendruomenei reikšmingoje vietoje leis Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams parodyti, jog Vilnius yra atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

Vaivorykštės spalvų perėjos „atidarymo“ renginys tapo „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio programos inauguravimo akcentu. Į šį renginį buvo kviečiami Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, LGBT bendruomenės nariai, Vilniaus miesto gyventojai bei svečiai. Atidarymo renginio metu buvo išskleista simbolinė 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava, simbolizuojanti vietinės LGBT bendruomenės solidarumą su valstybingumo šimtmetį švenčiančia Lietuvos visuomene.

Po simbolinio „vaivorykštės“ perėjos atidarymo, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pakvietė LGBT bendruomenės narius, mūsų draugus bei renginio dalyvius į bendruomeninį renginį „LGBT* balsai“. Tai tapo unikalia proga ne tik pabūti drauge, bet ir padiskutuoti apie po LGBT „skėčiu“ ir bendrumu egzistuojančius tapatybių skirtumus. Diskusijoje dalyvavo skirtingoms LGBT bendruomenės (sub)grupėms priklausantys žmonės – vaikinas gėjus, mergina lesbietė, biseksualus asmuo ir translytis asmuo. Kuo esame panašūs, o kuo esame skirtingi? Ar LGBT judėjimas Lietuvoje yra įtraukus ir atstovauja visų LGBT bendruomenės (sub)grupių interesams? Ar tai, kad visi priklausome LGBT „skėčiui“, mums suteikia ypatingo bendruomeniškumo ir atsparumo, o galbūt esame tik individualizuoti visuomenės nariai, kuriuos mažai kas sieja tarpusavyje? Į šiuos ir kitus sudėtingus klausimus vakaro dalyviams padėjo atsakyti diskusijos „šeimininkė“ Okeanidė, kuri į bendruomenei svarbius klausimus pažvelgė nauju kampu: ar barzdotas vyras su sijonu yra tinkamas „personažas“ LGBT politiniams reikalavimas (iš)reikšti?


© Augustas Didžgalvis