Vilniaus gatvėmis riedėjo LGL „Vaivorykštės autobusas“

Š. m. gegužės 19 dieną 12.00 val. į centrines Vilniaus gatves išriedėjo jau tradiciniu tapęs Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL „Vaivorykštės dienų“ 2018 autobusas.

Asociacija LGL, norėdama atkreipti dėmesį į teisinius, socialinius ir kultūrinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT asmenys Lietuvoje, išskleidė 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą prie pagrindinių keturių Lietuvos Respublikos valdžios institucijų – Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros ir Katedros. Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjus ir politikos formuotojus imtis ryžtingų žingsnių, kad šimtmetį švenčiančioje Lietuvoje gyventi gera būtų visiems, o LGBT žmonės galėtų prisidėti prie mūsų valstybės klestėjimo ir saugumo pilna apimtimi.

Įspūdinga vaivorykštės vėliava į akcijos vietas buvo atgabenta „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!” ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius.

Po „stotelės“ Seime „Vaivorykštės autobusas“ pajudėjo link Vyriausybės, kur 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava buvo išskleista dar kartą. Tolimesnės maršruto stotelės – Simono Daukanto aikštė prie Prezidentūros ir Katedros aikštė. Šia simboline akcija Vilniaus miesto širdyje taip pat siekta nusiųsti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas.


© Augustas Didžgalvis