„Vaivorykštės dienų“ 2015 renginiai atkeliavo į Kauną

Kaip ir kiekvieną pavasarį, sningant medžių žiedais, suplevėsuoja ilgiausia šalyje vaivorykštės spalvų vėliava. Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL šiemet su „Vaivorykštės dienų“ 2015 renginiais į Kauną atvyko gegužės 19 dieną. Asociacija LGL kauniečius pakvietė į dirbtuves „LGBT* mitų griovėjai“ bei „Vaivorykštės dienų“ 2015 kino seansą.

Š. m. gegužės 19 dieną 16 val. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultete surengėme viešą „LGBT* mitų griovėjų“ paskaitą. LGBT* – kas tai? Su kuo jie „valgomi“? Ar jie reikalauja „specialių teisių“? Su kokiomis problemomis kasdieniniame gyvenime susiduria ši socialinė grupė? Šie ir kiti klausimai buvo atsakyti bei aptarti 90 min. trukmės „mitų griovėjų“ sesijoje.

18 val. Kauno kino centre Romuva kauniečiai rinkosi į itališko filmo „Loose Cannons“ peržiūrą. Filmas „Loose Cannons“ (ital. „Mine Veganti“) (2010) – šmaikšti, ironiška ir šiek tiek dramatiška LGBT* kasdienybė po kaitria Italijos saule. Turtingos dinastinės italų šeimos atžala Tommasas prie gėrybėmis nukrauto sekmadienio pietų stalo pagaliau ryžtasi atskleisti savo šeimos nariams, jog jam patinka vaikinai. Kas galėjo pagalvoti, jog antrasis šeimos brolis Antonijus užbėgs įvykiams už akių ir pirmasis šeimos sueigos metu paskelbs apie savo homoseksualumą! Galite tik įsivaizduoti, kokia itališka drama užvirė.

Po filmo asociacijos LGL darbuotojai ir savanoriai pakvietė diskutuoti apie LGBT* bendruomenės reprezentaciją medijose. Diskusijoje dalyvavo visuomenininkas Edvinas Grin, „FaceBook“ bučinio sensacija Pijus Beizaras ir Mangirdas Levickas bei visuomenininkė Viktorija Ūkė. Filmą „Loose Cannons“ maloniai dovanojo Italijos Respublikos ambasada ir Italų kultūros institutas.

 

eea_grants_320Renginys organizuotas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą “Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“. Projekto įgyvendinimą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.