Ukrainoje daugėja neapykanta LGBT* asmenims motyvuoto smurto incidentų

Š. m. rugpjūčio 30 dieną vienintelės Ukrainos miesto Kryvyj Riho LGBT* teisių organizacijos „Queer Home Kryvbas“ atstovai patyrė homofobiškai nusiteikusių neonacių išpuolį. Šeši deglais ir geležies strypais apsiginklavę kaukėti vyrai įkalino septynis LGBT* bendruomenės centre buvusius asmenis ir į pastatą įmetė dūminius užtaisus.

Pritrūkę oro LGBT* teisių aktyvistai stengėsi ištrūkti iš pastato. Vienas jų bandė sutramdyti smurtautojus, tačiau gavo smūgį į galvą ir buvo negailestingai sumuštas. Šiuo metu nukentėjusysis po patirto smegenų sukrėtimo gydomas ligoninėje. Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, užpuolikai jau buvo spėję pasprukti.

Š. m. rugpjūčio 29 dieną Ukrainos neonaciai įsiveržė į vieną Kryvyj Riho kavinę, kur vyko nedidelis LGBT* teisių aktyvistų vakarėlis. Liudininkų teigimu, per 20 kaukėtų neonacių uniformą vilkinčių vyrų sumušė kavinėje buvusius žmones. Atvykus policijos pareigūnams, užpuolikai buvo netrukus paleisti. Kol kas nėra žinoma, ar šie incidentai susiję.

LGBT* teisių organizacijos „Gay Alliance Ukraine“ atstovas pabrėžė, jog valstybės pareiga – apsaugoti savo piliečius: „Raginame atsakingas teisėsaugos institucijas nubausti šių incidentų kaltininkus ir padaryti viską, kad būtų apsaugotos visų Ukrainos piliečių gyvybės, sveikata ir pagrindinės teisės.“

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL reiškia gilų susirūpinimą dėl įvykių Ukrainos Respublikoje, kurių metu neproporcingai ribojamos ir pažeidinėjamos prigimtinės LGBT* asmenų žmogaus teisės. Š. m. rugpjūčio 18 dieną, solidarizuodamasi su Ukrainos LGBT* asmenų bendruomene, nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL oficialiu laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kuriame ragina atsižvelgti į 2013 metais patvirtintas Europos Sąjungos užsienio politikos gaires skatinant pagarbą LGBT* asmenų žmogaus teisėms santykiuose su trečiosiomis šalimis ir nedelsiant išreikšti oficialią poziciją dėl įvykių Odesos mieste Ukrainos Respublikoje. Tikime, jog Ukrainos Respublikos kelias į pliuralizmo principais paremtą demokratinę santvarką nėra įmanomas be pagarbos visoms visuomenės grupėms be išimties.