Ukraina uždraudė diskriminuoti LGBT* asmenis darbo vietose

Š. m. lapkričio 12 dieną Ukrainos parlamentas pagaliau uždraudė diskriminuoti LGBT* asmenis darbo vietose, vykstant karštoms diskusijoms dėl įstatymo, kuris padėtų užsitikrinti bevizį režimą su dauguma Europos Sąjungos šalių 2016 metais. Prieštaringai vertinamas įstatymo projektas šioje labai konservatyvių pažiūrų Rytų Europos šalyje praėjusią savaitę buvo du kartus blokuotas.

Tačiau ketvirtadienį jam pavyko užsitikrinti reikiamą parlamento daugumos paramą po šešių iš eilės vykusių balsavimų triukšmingoje rytinėje sesijoje. Vienas konstitucijos ekspertas naujienų agentūrai AFP sakė, kad visas šio įstatymo priėmimo procesas, atrodo, yra nelegalus, tačiau panašūs manevrai tampa kone kasdienybe karo draskomoje šalyje, kurioje, kaip kartais atrodo, nėra vadovo.

Po paskutinio pergalingo balsavimo, per kurį siūlymui pritarė 234 iš 450 vietų parlamento narių, parlamento pirmininkas Volodymyras Hroismanas pareiškė, kad šis sprendimas nepakeis Ukrainos „tradicinių vertybių“ ir nesuteiks teisės tuoktis vienalytėms poroms. „Pagrindinės bet kurios šalies vertybės yra žmonės ir jų teisės. Aš palaikau jus pasisakydamas už šeimos vertybes“, – sakė V. Hroismanas.

„Aš girdėjau visokių neteisingų komentarų apie tai, kad Ukraina dabar gali pripažinti tos pačios lyties santuokas. Apsaugok, Dieve, kad tik to nebūtų“, – sakė artimas Vakarų palaikomo prezidento Petro Porošenkos sąjungininkas. „Mes niekada tam nepritarsime“, – patikino jis.

P. Porošenka atkartojo parlamento pirmininko žodžius savo oficialioje paskyroje tinkle „Twitter“.