Mes galime tai padaryti – kartu!

Kovo 8 dieną visame pasaulyje minima tarptautinė moters diena. Ši diena skirta pagerbti visas moteris ir pripažinti iššūkius, su kuriais jos susiduria kiekvieną dieną.

Tarptautinė moters diena pradėta švęsti po to, kai 1910 metų kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje moterų konferencijoje aktyvi moterų teisių gynėja Clara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises.

Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo dar XIX–XX amžių sandūroje, kai dėl sparčios industrializacijos ir ekonominės plėtros kilo masiniai protestai prieš sunkias darbo sąlygas. Vienas tokių protestų vyko 1857 metų kovo 8 dieną Niujorko (JAV) tekstilės fabrike, kurio metu moterys žygiavo nešinos plakatais su užrašu „Mes taip pat norime duonos ir rožių“, simbolizuojančiais jų siekį ne tik gauti lygiavertį atlyginimą, bet ir naudotis pagrindinėmis žmogaus teisėmis.  Moteris tuomet be skrupulų išvaikė policija.

Pažymėdama šią svarbią dieną tarptautinė LGBTI (lesbiečių, gėjų, biseksualių, transseksualių ir interseksualių asmenų) teisių organizacija „ILGA-Europe“ organizuoja socialinę kampaniją „Mes galime tai padaryti – kartu!“ (angl. We can do it – Together!). Šios kampanijos tikslas – didinti LBT* moterų matomumą, stiprinti moterų reprezentavimą bei pasipriešinti Europos visuomenėse vis dar gajoms socialinių lyčių normomis. Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL entuziastingai prisijungė prie šios iniciatyvos. Asociacijos LGL valdybos nariai, darbuotojai ir savanoriai nuotraukomis išreiškė palaikymą viso pasaulio LBT* moterims.

Kviečiame ir jus pozuoti nuotraukai ir išreikšti paramą LBT* moterimis! Spauskite čia, jei norite įkelti savo nuotrauką, ir dalinkitės šia žinia su visu pasauliu!