Asociacijos LGL atstovai susitiko su Maltos Respublikos Prezidente

Š. m. vasario 25 – kovo 1 dienomis keturi nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovai dalyvavo penktajame Gruntvig mokymosi visą gyvenimą programos projektoQuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ partnerių susitikime Maltos Respublikoje. Vizito metu asociacijos LGL delegacija dalyvavo lyčių įvairovės tematikai skirtame seminare, aptarė LGBT* bendruomenei nepriklausančių suaugusiųjų švietimo metodus bei sulaukė nuoširdaus Maltos Respublikos Prezidentės Visuomenės gerovės fondo atstovų kvietimo į oficialų priėmimą. Šio priėmimo metu asociacijos LGL atstovai turėjo galimybę pabendrauti su Maltos Respublikos Prezidente Marie Louise Coleiro Preca ir įteikė jai LGBT* tematikos suvenyrą iš Lietuvos.

Š. m. vasario 26 dieną projekto „QuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ organizacija partnerė „Malta Gay Rights Movement“ (MGRM) surengė seminarą lyčių įvairovės tema „Translyčių ir interseksualių asmenų integravimas per teisėkūros ir politikos procesus“. Seminaro metu MGRM koordinatorė Gabi Calleja pristatė esminius „Translyčių ir interseksualių moksleivių integravimo politikos taikymo srities bei reikšmės“ prioritetus, kuriais siekiama spręsti su lyties neatitikimu susijusias problemas šalies mokyklose. Pagrindines 2014 metų spalio mėnesį Maltos Respublikoje įsigaliojusio Lytinės tapatybės įstatymo nuostatas pristatęs Maltos Socialinio dialogo ministerijos Žmogaus teisių politikos koordinatorius Silvanas Agius užtikrino, jog standartai keičiasi net ir administraciniu lygmeniu. Lyties kontinuumui priklausantys asmenys jau turi galimybę pakeisti savo lytį asmens tapatybės dokumentuose, įskaitant jaunuolius nuo 14 metų amžiaus. Asociacijos LGL atstovai buvo įkvėpti tokių pozityvių politinių pokyčių. LGL valdybos pirmininko Vladimiro Simonko teigimu, Malta tapo įkvepiančiu translyčių ir interseksualių asmenų socialinės įtraukties pavyzdžiu. „Stebėdamas, kaip greitai ir kaip toli pažengė Malta, susimąsčiau, ar toks milžiniškas socialinio integravimo progresas vieną dieną taps realybe ir Lietuvoje,“ – tikino asociacijos LGL vadovas.

Š. m. vasario 28 dieną asociacijos LGL atstovai buvo pakviesti į oficialų Maltos Respublikos Prezidentės Visuomenės gerovės fondo priėmimą, kuriuo siekta palaikyti LGBT* asmenų integraciją bei išreikšti pagarbą įvairovei. Asociacijos LGL valdybos pirmininkui Vladimirui Simonko ir žmogaus teisių politikos koordinatoriui Tomui Vytautui Raskevičiui buvo suteikta garbė įteikti Maltos Respublikos Prezidentei Marie Louise Coleiro Preca LGBT* tematikos suvenyrą iš Lietuvos – „BalticPride 2013“ nuotraukų albumą bei marškinėlius su užrašu „Už šeimų įvairovę“, kuriuos viešai demonstruoti mūsų šalyje uždrausta dėl galiojančių LGBT* asmenų saviraiškos laisvės ribojimų. „Turėjome nuostabią progą su Maltos Respublikos Prezidente Marie Louise Coleiro Preca aptarti pozityvios su LGBT* asmenimis susijusios informacijos cenzūrą Lietuvoje. Maltos Respublikos Prezidentė, priešingai nei svarbiausios Lietuvos politikos figūros, išreiškė visapusišką paramą ir palaikymą“ – pasakojo asociacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevičius.

ProjektasQuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ daugiausiai dėmesio skiria politiniam švietimui, kuriuo skatinama kritiškai žvelgti į heteronormatyvumą bei iš to kylančias problemas. Partneriai projekto metu vysto švietimo strategijas, kuriomis remiantis, „buvimas kitokiu“ gali tapti pagrindiniu veiksniu analizuojant LGBT* problemas suaugusiųjų bei visuomenės švietime. Projekto tikslas yra švietimu pasipriešinti smurtui ir diskriminuojantiems įsitikinimams bei politikai Europos visuomenėse ir skatinti LGBT* asmenų aktyvų pilietiškumą ir dalyvavimą priimant sprendimus. Projekte dalyvauja šešios LGBT* teisių organizacijos: MGRM (Malta), VNB (Vokietija), Waldschloesschen (Vokietija), GOBS (Jungtinė Karalystė), asociacija LGL (Lietuva) ir KPH (Lenkija).