Pakistano gyventojų surašyme pirmą kartą dalyvaus ir translyčiai asmenys

Lahoro Aukščiausias Teismas priėmė sprendimą, kad į Pakistano nacionalinę duomenų bazę turi būti įtraukti ir translyčiai šalies gyventojai. Teismas įpareigojo gyventojų registraciją vykdančią instituciją 2017 metų visuotinio gyventojų surašymo metu apklausti ir translyčių asmenų bendruomenės narius.

Į Lahoro Aukščiausiąjį Teismą kreipęsi aktyvistai pabrėžė, kad translyčiai asmenys Pakistane patiria socialinę izoliaciją ir nusipelno lygiavertės pagarbos ir galimybių siekti savo gyvenimo tikslų gimtojoje šalyje.

„Džiaugiamės, kad, kaip ir visi šalies piliečiai, būsime įtraukti į Pakistano gyventojų sąrašą. Tikimės greitu laiku tapti visateisiais savo šalies piliečiais,“ – teismo sprendimą komentavo translyčių asmenų teisių aktyvistė Almas Bobby.

Sprendimą priėmė Lahoro Aukščiausiojo Teismo vyriausiasis teisėjas Mansooras Ali Shah, įpareigojęs atsakingas Pakistano institucijas užtikrinti pagrindines translyčių asmenų teises.

Šiuo metu tikslus translyčių asmenų skaičius Pakistane nežinomas, tačiau translyčių asmenų teisių organizacijos „Trans Action“ duomenimis, šių žmonių skaičius šalyje turėtų siekti 500 000.

Lygias teises Pakistano translyčiams asmenims 2012 metais garantavo šalies Aukščiausiasis Teismas, tačiau translyčiai asmenys Pakistane vis dar patiria smurtą ir diskriminaciją.