Nyderlandų politikai išreiškė solidarumą nuo homofobinio išpuolio nukentėjusiai porai

Po išpuolio prieš homoseksualių paauglių porą, Nyderlandų politikai išreiškė palaikymą viešai susikabindami rankomis.

Jasper Vernes-Sewratan ir Ronnie Sewratan-Vernes, homoseksuali pora, buvo užpulti praeitą savaitgalį grįždami namo. Rėkdami homofobinius užgauliojimus, užpuolikai sumušė jaunuolius, kurie po įvykio buvo paguldyti į ligoninę. Tarp sulaikytų užpuolikų buvo vienas 14 metų vaikinas.

Lodewijk Asscher, šalis Ministro Pirmininko pavaduotojas ir Leiboristų partijos lyderis, prisidėjo prie solidarumo akcijos paskelbdamas nuotrauką socialiniame tinklapyje „Twitter“.

Alexander Pechtold, „Democrats 66” partijos lyderis, taip pat prisijungė prie akcijos, publikuodamas nuotrauką, kurioje rankomis susikabino su kitu partijos nariu Wouter Koolmees. „Sustabdykime smurtą prieš homoseksualius asmenis“, žinutėje rašė A. Pechtold.

Prie akcijos prisidėjo ir šalies policijos pareigūnai.

Nyderlandų karalius Viljamas Aleksanderis praėjusių metų pabaigoje žengė istorinį žingsnį susitikdamas su atstovais iš „COC Netherlands“ organizacijos, ginančios lebiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų teises. Manoma, kad tai pirmasis vizitas istorijoje, kai LGBT teisių grupę aplankė dar valdžioje esantis monarchas. Vizitas vyko „COC Netherlands“ organizacijai švenčiant 70 metų jubiliejų.

Karaliaus žmona, karalienė Máxima, yra dalyvavusi LGBT teisių konferencijoje.

Nyderlandai laikomi viena progresyviausių valstybių, dar 2001 metais įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuoką ir tapdama pirmąja tai padariusia šalimi pasaulyje.