„Vaivorykštės dienos“ 2017: švęskime įvairovę drauge!

Festivalis „Vaivorykštės dienos“ sugrįžta! Š. m. gegužės 9-23 dienomis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamas festivalis „Vaivorykštės dienos“ 2017 pasižymės kaip niekad plačiu renginių pasirinkimu. Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT“) minėsime linksmai ir prasmingai. Švęskime įvairovę drauge!

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL džiaugiasi galėdama pristatyti „Vaivorykštės dienų“ 2017 programą, kurioje – platus spektras politinių, socialinių, kultūrinių ir meninių renginių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Esame tikri, kad šiais metais „Vaivorykštės dienų“ festivalis bus kokybiškai kitoks. Neabejojame, kad festivalio programoje kiekvienas atras savo renginį, kuris Tarptautinei dienai prieš homofobiją ir transfobiją suteiks papildomų spalvų,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.

„Vaivorykštės dienų“ 2017 renginiai sostinėje

Festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2017 programą Vilniuje gegužės 9 d. 18 val. pradės Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute asociacijos LGL kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (TSPMI) ir LR Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen organizuojama diskusija dėl būtinybės reglamentuoti registruotos partnerystės institutą Lietuvoje. Diskusijoje dalyvaus LR Seimo nariai (LS, TS-LKD ir LVŽS frakcijų atstovai), visuomeninių organizacijų atstovai, politikos apžvalgininkai. Ar šioje aštrioje diskusijoje pavyks pasiekti kompromisą?

Gegužės 12 dieną 17 val. LGBT* žmogaus teisių gynėjai turės išskirtinę galimybę atšvęsti Tarptautinę dieną prieš homofobiją ir transfobiją bei pergales žmogaus teisių srityje. Vilniaus miesto Rotušėje organizuojamo iškilmingo „Vaivorykštės dienų“ renginio metu bus tradiciškai apdovanoti LGBT* lygiateisiškumui Lietuvoje nusipelnę asmenys. Renginio svečiams savo pasirodymus dovanos prancūzų persirengimo meno (angl. drag queen) atlikėja LaDiva Live ir aktyviai už LGBT* žmogaus teises pasisakantis atlikėjas Ruslanas Kirilkinas. Įėjimas tik su kvietimais!

Gegužės 13 dieną 11 val. į Vilniaus gatves išriedės jau tradiciniu tapęs vaivorykštės spalvų autobusas. Kaip visada ilgiausią šalyje 60 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą išskleisime skandalingai netikėtoje Vilniaus vietoje! Akcija atkreipsime dėmesį į socialinius ir teisinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT* bendruomenės nariai. Pozityvi nuotaika ir energija – garantuota!

Kalendoriuje gegužės 13 dienos vakarą pasižymėkite raudonai: mūsų laukia dviguba šventė! „Vaivorykštės dienų“ organizatoriams pavyko suderinti su „Eurovizijos“ dainų konkurso organizaciniu komitetu, kad šiemet muzikinio konkurso finalo šventė sutaptų su „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio vakarėlio data.[1] Gegužės 13 dieną 21 val. prasidėsiantis LGL organizuojamas Eurovizijos vakarėlis bare “Paviljonas” neabejotinai taps ryškiausiu šių metų LGBT* „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio akcentu. Į Vilnių sugrįžtančios drag atlikėjos LaDiva Live (Prancūzija) ir Okeanidės (Lietuva) pasirodymai paliks neišdildomų įspūdžių!

Baltic Pride 2016 festivalio metu LGBT* publikos širdis užkariavusi prancūzaitė LaDiva Live neslepia savo šiltų jausmų Vilniaus publikai. „Aš jau dainavau Briuselio kabarete, kruiziniame laive ir Amsterdamo parade, tačiau niekur nemačiau tiek gražių vyrų kiek Vilniuje. Visi tokie atšiaurūs, bet velniškai patrauklūs,“ – sako LaDiva Live. Paklausta apie mėgstamiausią „Eurovizijos“ šlagerį, atlikėja nesutrinka. „Pats ryškiausias Eurovizijos šlageris esu aš pati. Netruksite tuo įsitikinti patys.“

Šmaikštūs komentarai, balsavimo metu vyksiantis „Eurovision Drinking Game“ ir garsiausių Eurovizijos hitų gyvo garso koncertas – visa tai Tavęs laukia jau gegužės 13 d. 21.00 val. (šeštadienį) bare Paviljonas. Švęskime įvairovę ir šėlkime drauge iki ryto!

Renginio paskyra socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Išankstinius vakarėlio bilietus po 5 EUR įsigyk jau dabar LGL internetinėje parduotuvėje. Pasirūpink bilietu iš anksto – LaDiva Live ir Okeanidė jau kedena savo plunksnas!

„Vaivorykštės dienos“ 2017 Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

„Vaivorykštės dienų“ 2017 renginiai aplankys ir Kauną bei Klaipėdą! Trijų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai ir svečiai turės išskirtinę galimybę dalyvauti „Vaivorykštės dienų“ protmūšiuose. Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją proga kviesime susimąstyti apie iššūkius, su kuriais susiduriame atstovaudami žmogaus teises ir siekdami jų įgyvendinimo. Protmūšiuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje dalyvaus ir Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai. Burk savo komandą ir atnaujink žinias LGBT* žmogaus teisių srityje, nes į tavo miestą atkeliauja „Vaivorykštės dienos“! „Vaivorykštės dienų“ protmūšiai vyks gegužės 17 d. Vilniuje, gegužės 20 d. Klaipėdoje ir gegužės 21 d. Kaune. Renginiai atviri visiems!

Gegužės 9-23 d. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto laukimo paviljonus papuoš LGL vykdomos socialinės kampanijos plakatai. Didžiųjų Lietuvos miestų viešosiose erdvėse pasirodysiančiais plakatais bus siekiama atkreipti dėmesį į LGBT* bendruomenės problemas ir skatinama netylėti susidūrus su diskriminacija. Reklaminiai stendai Vilniuje pasirodys gegužės 9-16 d., Kaune ir Klaipėdoje – gegužės 16-23 d. Būkime matomi ir aktyviai ginkime savo teises!

Daugiau informacijos apie „Vaivorykštės dienų“ 2017 renginius ir veiksmo vietą bei laiką rasite LGL internetinėje svetainėje ir paskyroje socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Iki greitų susitikimų!

[1] Pokštaujame!