LGL kviečia į išskirtinį renginį: „#TRANS_LT“ vaizdo klipų pristatymo vakarą ir parodą „TRANZ“

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su kino režisieriumi Romu Zabarausku, menininkėmis ARCANA FEMINA photography bei Shaltmira ir parodų erdve 5 MALŪNAI pristato unikalų projektą: „#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakarą ir parodą „TRANZ“. Renginys vyks š. m. gruodžio 8 dieną 19.00-21.00 val. parodų erdvėje 5 MALŪNAI (Malūnų g. 5, Vilnius). Nors Lietuvoje žmogaus teisių srityje spaudžia šaltukas ir kyla pūga, mes labai norime, kad šį stebuklingą vakarą būtumėte su mumis!

Vakaro metu oficialiai pristatysime pirmuosius Lietuvos istorijoje TRANS* asmenų matomumo didinimui skirtus socialinius vaizdo klipus, kuriuose tikri ir realūs TRANS* žmonės iš Lietuvos dalinasi savo asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip neegzistuojanti galimybė Lietuvoje pasikeisti asmens tapatybės dokumentus veikia jų kasdienį gyvenimą, bei ragina visus, neabejingus translyčių asmenų teisių įtvirtinimui, pasirašyti specialią peticiją. Vaizdo klipų herojai Oskaras, Zhenia ir Jūratukas persikels iš žydrųjų video ekranų ir taps realiais šio mūsų vakaro pašnekovais. „Ateitis nebegąsdina – aš galiu būt tuo, kuo noriu,“ – sako vienas/-a iš klipų herojų. Panašiai ir mes šį vakarą mesime iššūkį tam, kas ilgą laiką buvo paslėpta po devyniais užraktais. TRANS* asmenų matomumui sakome didelį TAIP, nes pats geriausias laikas realiems pokyčiams – DABAR!

Menininkės Arcana Femina ir Shaltmira mūsų vakaro svečiams pristatys bendrą projektą – parodą „TRANZ“, kur subtiliai persipynę ankstesnių menininkių projektų „#TransAwesome“ ir „By the Way“ elementai kalba nauju ir paveikiu skambesiu. Savo stilistika ir raiška kontrastuojantys darbai leis pažvelgti į TRANS* bendruomenę iš skirtintų perspektyvų ir pasinerti į tranz(s)ą! Pristatydama savo „#TransAwesome“ serijos darbus, Shaltmira nori visiems priminti, kad svarbiausia yra mylėti ir gerbti save, bei gebėti pasijuokti tiek iš savęs, tiek iš absurdiškų gyvenimo situacijų. Tuo tarpu menininkė Arcana Femina parodos metu pristatydama projektą „By the Way“ leis pažvelgti į šias gyvenimiškas situacijas per fotografinį naratyvą, kurio metu yra nagrinėjamas translyčio žmogaus santykis su savimi ir aplinka, šių santykių kontekste atsiskleidžianti visuomenės požiūrio anamarfozė ir susvetimėjimas. Palikdama lytiškumo sąvokas antrame plane, menininkė tikisi, kad vakaro dalyviai į projekto herojus visų pirma pažvelgs kaip į žmones, su kuriais bus sukurtas ryšys, o ne atskirtis.

Renginio svečius pasitiks skandalingoji Okeanide, apie kurios pasirodymą Vilniaus miesto gatvėse rašė net kultūros svetainė Literatūra ir menas. „LGBT* gyvenimai nėra susiję vien tik su trūkumais,“ – sako Okeanidė. „Mes esame stipresni už visus trolius, nes mokame juoktis net tada, kai norisi tik verkti.“ Kadangi proga išties neįprasta, atėjusius vaišinsime ne tik šypsenomis, bet ir taure vyno.

Kontaktinis asmuo: Tomas Vytautas Raskevičius

El. paštas: tomas@gay.lt

Telefonas: +370 (629) 94470