Konservatoriai priešinasi specialiojo JK pasiuntinio LGBT* teisėms pasaulyje paskyrimui

Š. m. vasario 23 dieną JAV Valstybės departamentui paskelbus Randy’į Berry’į pirmuoju specialiuoju pasiuntiniu LGBT* teisėms pasaulyje, Jungtinės Karalystės (JK) leiboristų ir Škotijos nacionalinės partijos atstovai paragino šalies Bendruomenių rūmų narius įkurti analogišką pareigybę JK Užsienio ir Sandraugos reikalų ministerijoje. Vis dėlto, šalies konservatorių partija, atstovaujama Europos reikalų ministro Davido Lidingtono, atmetė pasiūlymą paskirti specialųjį JK pasiuntinį bei įsipareigoti ginti LGBT* teises visame pasaulyje.

Bendruomenių rūmų parlamento posėdžio metu atsakydamas į Škotijos nacionalinės partijos atstovės Eilidh Whiteford klausimą, konservatorių partijos narys tikino: „Netikime, kad specialiojo JK pasiuntinio paskyrimas yra geriausia priemonė siekiant apsaugoti LGBT* asmenų teises. Atsižvelgiant į sudėtingas šių žmonių problemas daugelyje šalių, specialusis pasiuntinys neturėtų galios veikti ten, kur padėtis yra sunkiausia.“

„Todėl konservatorių partija mano, jog efektyviau skatinti LGBT* asmenų teises per įprastą Užsienio ir Sandraugos ministerijos bei JK ambasadų užsienyje veiklą. Tai atspindi mūsų bendrą įsitikinimą, kad visos žmogaus teisės yra universalios ir turi būti prieinamos visiems vienodai“ – pareiškė JK konservatorių partijos atstovas.

Škotijos nacionalinės partijos atstovė JK Bendruomenių rūmuose E. Whiteford neslėpė pasipiktinimo, jog konservatorių partija atmetė pasiūlymą paskirti specialųjį LGBT* teisių pasiuntinį pasaulyje: „Šią iniciatyvą palaikome ne tik mes ir leiboristai. Esame pasiruošę veikti už partijos ribų, kad užtikrintume JK specialiojo pasiuntinio paskyrimą,“ – pabrėžė parlamentarė.

„Per daug LGBT* asmenų įvairiose pasaulio šalyse nukenčia dėl pačių ekstremaliausių neapykantos ir prietarų formų. Mes privalome stiprinti savo poziciją siekiant lygybės, įvairovės bei tolerancijos visame pasaulyje. Dėl šios priežasties sieksime, jog Užsienio ir Sandraugos reikalų ministerijoje būtų įkurta speciali pareigybė, kurią einantis asmuo užtikrintų, jog LGBT* asmenų teisių visame pasaulyje įtvirtinimas yra JK užsienio politikos prioritetas,“ – tikino Škotijos nacionalinės partijos atstovė JK Bendruomenių rūmuose.