Ketvirtasis projekto „QuPiD“ susitikimas įvyko Vilniuje

2014 m. spalio 1-5 dienomis nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL organizavo ketvirtąjį projekto „QuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ susitikimą Vilniuje, kurio tema – teisiniai ir politiniai LGBT* suaugusiųjų švietimo aspektai.

QuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ yra tarptautinis projektas, kuriuo siekiama veikti prieš diskriminavimą dėl lytinės orientacijos ar lytinės tapatybės bei skatinti Europos nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą. Projektas skirtas dalintis gerąja patirtimi ir organizacijų darbotvarkėje įtvirtinti tinkamą suaugusiųjų švietimą. Projekto metu partneriai raginami kritiškai įvertinti teorinius ir praktinius darbo metodus, kuriuos taiko savo veikloje: siekį užtikrinti aukšto lygio vietos LGBT* bendruomenės ir heteronormatyvios visuomenės daugumos suaugusiųjų švietimą.

Projektas „QuPiD. Kitokiais keliais į įvairovę“ vienija šešias organizacijas iš penkių Europos šalių: Campaign Against Homophobia, KPH (Lenkija), asociacija LGL (Lietuva), Verein Niedersächsischer Bildungsinitiativen, VNB e.V. (Vokietija), Stiftung Akademie Waldschlösschen, AW (Vokietija) Gay Older Brothers and Sisters, GOBS (Didžioji Britanija) ir Malta Gay Rights Movement, MGRM (Malta).

Keturias dienas trukusių veiklų metu partneriai dalinosi gerąja patirtimi, idėjomis ir mintimis apie tai, kaip įveikti teisines ir politines LGBT* suaugusiųjų švietimo kliūtis bei pasinaudoti visomis finansavimo ir politinių pokyčių teikiamomis galimybėmis.

Nepaisant didelio LGBT* padėties konteksto skirtingose šalyse skirtumo, organizacijos turėjo galimybę praplėsti savo požiūrį ir gauti išorės impulsų, padėsiančių įveikti kliūtis, su kuriomis organizacijos susiduria savo kasdienėje veikloje.

Projekto partneriai taip pat dalyvavo asociacijos LGL organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Homofobinės ir transfobinės patyčios: Iššūkiai ir efektyvus atsakas“ bei Airijos ambasadoriaus Lietuvoje Davido Noonano kviestiniame priėmime.