Olandams įdomi Lietuvos LGBT* žmonių padėtis

Penktadienį, spalio 10 dieną, asociacija LGL sulaukė svečių – mus aplankė Nyderlandų politinė partija „Democrats 66“. Pradedantys ir patyrę politikai savo vizito Lietuvoje metu siekė susipažinti su šalies politine bei žmogaus teisių padėtimi.

Hans Hindriks, ekskursijos vadovas, prieš porą metų dirbo Lietuvoje – kaip EVS programos dalyvis savanoriavo Šeškinės dienos centre. Vaikinas neslėpė, kad Lietuva paliko neišdildomą įspūdį, kuriuo ir siekė pasidalinti su savo kolegomis. 13 žmonių komandą, su kuria jis atvyko į Vilnių, jis pristatė ir vienai liberalų partijai. Paklaustas, kodėl lankytinų vietų sąraše atsidūrė ir LGL būstinė, olandas atsakė: „Dažnai mes nesuprantame, kaip gyvena kitos šalys. Galime kalbėti apie žmones Lietuvoje, tačiau tik su jais susitikę suprantame tikruosius mūsų šalių skirtumus. Nepamatęs to gyvai, negali suvokti, kad Olandijoje žmogaus, įskaitant LGBT*, teisės yra gerbiamos žymiai labiau“.

Susitikimo metu svečiai išklausė pranešimą apie LGL veiklą ir LGBT* bendruomenę Lietuvoje bei aktyviai domėjosi asmeninėmis žmonių patirtimis. LGL džiaugiasi bendradarbiaudami su įvairių tautybių žmonėmis, politinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, nes, užmegzdami tvarius santykius, ateityje galime tikėtis palaikymo iš savo partnerių.