Jungtinė Karalystė: artimieji išstūmė translytę moterį iš šeimos verslo

Translytė moteris iš Lankašyro Jungtinėje Karalystėje iškėlė ieškinį savo tėvams ir broliui, tvirtindama, kad buvo išstumta iš šeimos verslo dėl savo lytinės tapatybės. 46–erių Gillian Simpson pabrėžia, jog tėvai niekada nepripažino jos sprendimo pakeisti fizinę lytį, vengė bendrauti ir, galiausiai, išstūmė iš šeimai priklausančios IT įmonės „Simtec Electronics“.

Moters artimųjų interesus atstovaujantys teisininkai energingai neigia britės argumentus ir tvirtina: „Tai – ne lytinės tapatybės problema“.

G. Simpson fizinės lyties pakeitimo procedūrą pradėjo 2009 metais. Artimas moters draugas pasakojo vietos dienraščiui: „Jai uždraudė dėvėti moteriškus drabužius ir naudoti kosmetiką. Buvo tikimasi, kad ji ir toliau gyvens kaip vyras, nepaisant atliktų fizinės lyties pakeitimo procedūrų.“

2011 metais dėl didelio streso moteriai skirta laikino nedarbingumo pažyma. G. Simpson pastarąją įteikė savo broliui, kuris taip pat dirba šeimos įmonėje. Pastarasis tarė: „Štai ką manau apie tavo nesveiką raštelį“ ir dokumentą suglamžė. Po incidento vyras aiškinosi spaudai: „Buvau nusivylęs dėl nesibaigiančių klientų skambučių.“

2012 metais G. Simpson tėvai pusę metų neįleido dukros į darbovietę po to, kai ši įsivėrė auskarus.

G. Simpson, viena „Simtec Electronics“ direktorių, bent jau taip rašoma įmonės interneto svetainėje, iškėlė savo šeimos nariams 150 000 svarų sterlingų vertės ieškinį. Ji teigia praradusi panašią sumą per laikotarpį kai nebegalėjo atlikti savo tiesioginių pareigų.

Britės brolis pateikė atgalinį ieškinį dėl „nuostolių verslui“. Savo ruožtu, moteris aiškina, jog jai nebuvo leista sumokėti už pirkinius, kurie įsigyti paties brolio asmeniniam naudojimui. G. Simpson tėvas reikalauja atlyginti 99 000 svarų sterlingų „atlyginimo permoką“, o motina – 66 000 svarų sterlingų už įmonės vardu paimtas paskolas.

Bylą svarstantis teisėjas Philipas Butleris sprendimą skelbs prieš pat Kalėdas – gruodžio 22 dieną.

Asociacija LGL primena, kad translyčiams asmenims Lietuvoje nėra prieinamas kitiems LGBT* bendruomenės nariams galiojantis teisinės apsaugos minimumas. Lietuvos teisinėje sistemoje neegzistuoja teisinės „lytinės tapatybės“ ir „lyties raiškos“ kategorijos, Lietuvos Respublikos Lygių galimybių įstatymas faktiškai nedraudžia translyčių asmenų diskriminacijos, o pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso nuostatas transfobinis smurtas ir užgaulūs komentarai nėra laikomi neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba. Todėl translyčiai asmenys yra labiausiai pažeidžiama LGBT* bendruomenės grupė Lietuvoje.