Rusijos parlamentaras sumojo atimti paskutinę LGBT* porų galimybę susituokti

Vienalytė santuoka Rusijoje – neįteisinta. Vis dėlto, lapkričio 7 dieną translytė moteris susituokė su savo mylimaja.  Irina Shumilova ir Aliona Fursova vilkėjo baltas vestuvines suknelės, rankose laikė vestuvines gėlių puokštes. Kad panaikintų šią teisinę spragą Sankt Peterburgo parlamentaras Vitalijus Milonovas jau rengia įstatymo projektą, kuriuo siūlo reikalauti, kad nuotakos bei jaunieji dėvėtų tradiciškai priešingoms lytims priskiriamą vestuvių aprangą.

Rusijos Šeimos Kodeksas apibrėžia, jog santuoka yra „savanoriškas vyro ir moters susitarimas“, tačiau pora pasinaudojo įstatymo spraga. Nors I. Shumilovai jau kelerius metus taikoma hormoninė terapija ir ji gyvena kaip moteris, valstybė jos lytį traktuoja priešingai.

Aktyvus „homoseksualumo antipropagandos“ įstatymo šalininkas Sankt Peterburgo parlamentaras V. Milonovas ketvirtadienį laikraščiui „Izvestia“ prisipažino nuogąstaująs, kad minėtos poros vestuvės taps pavojingu precedentu, kuriuo seks Rusijos piliečiai: „Šiuo metu […] yra aprangos kodas, kurio kiekvienas lankydamasis valstybinėse institucijose privalo laikytis. Todėl nereikėtų nederamai rengtis dalyvaujant su civilinio statuso keitimu susijusiame įvykyje“, – samprotavo jis.

„Tai – kultūros ir švietimo reikalas. […] Mes neleisime priešingai lyčiai priderančiais ar paplūdimio drabužiais vilkintiems žmonėms užregistruoti santuoką metrikacijos biure. Išskyrus atvejus, kai drabužiai yra jų kultūros ar etninės kilmės elementas.“

V. Milonovas pareiškė, kad įstatymo projektą peržvelgus Sankt Peterburgo parlamentui, jis bus perduotas svarstyti valstybės Dūmai.