JAV daugėja valstijų uždraudžiančių netradicinės lytinės orientacijos darbuotojų diskriminaciją

Tradiciškai, Jungtinėse Amerikos Valstijose gėjai ir lesbietės remdamiesi įstatymais negalėjo kovoti su patiriama diskriminacija ir priekabiavimu darbo rinkoje. Tačiau pastaruoju metu situacija pradėjo keistis. Daugelis darbdavių pradėjo suprasti savo atsakomybę kuriant atvira ir saugią darbo aplinka, kurioje nebūtų darbuotojų diskriminacijos.
Nors JAV nėra federalinio įstatymo, kuris draustų šios rūšies diskriminaciją privačiame sektoriuje, yra išleistas JAV prezidento įsakymas, draudžiantis diskriminaciją dėl lytinės orientacijos federalinėje valdžioje.
Šiuo metų šešiolika valstijų bei Kolumbijos apygarda yra išleidusios įstatymus draudžiančius diskriminaciją lytinės orientacijos pagrindu privačiame sektoriuje: Kalifornija, Konektikutas, Havajai, Ilinojus, Meinas, Merilandas, Masačusetsas, Nevada, Naujasis Hampšyras, Naujas Džersis, Naujoji Meksika, Niujorkas, Rob Ailandas, Vermontas ir Viskonsenas. Taip pat septyniose valstijose yra priimti įstatymai, draudžiantys gėjų ir lesbiečių diskriminaciją tik viešajame sektoriuje: Koloradas, Delaveras, Indiana, Mičiganas, Montana, Pensilvanija ir Vašingtonas.
Šioje šalyje daugiau nei 180 miestų ir apygardų bent jau kai kuriose darbovietėse draudžia diskriminaciją lytinės orientacijos pagrindu: pradedant nuo Olbanio, Niujorkas iki Ypsilanti, Mičiganas.