Lolita Zero misija – siųsti laisvės ir atvirumo žinutę

Ragais prieš homofobiją apsiginklavusi Lolita Zero subūrė laisvų, nuoširdžių ir atvirų žmonių komandą ir „Baltic Pride“ 2022 festivalio renginiui „Pasididžiavimo balsai/ Pride Voices“ paruošė slaptų siurprizų. „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje lietuviams pristigus drąsos, Lolita Zero į praeitį nesižvalgo ir visą savo energiją nukreipė į „Baltic Pride“ 2022 festivalio renginio režisūrą. Lolita Zero kviečia į viską žvelgti pozityviai, nusišypsoti ir birželio 2 dieną „Kablys + Kultūra“ erdvėje žadėjo nepamirštamą šventę.

Režisuojate „Baltic Pride“ 2022 festivalio renginį „Pasididžiavimo balsai/ Pride Voices“. Kokių staigmenų galime tikėtis renginio metu? Kokios pagrindinės šio renginio idėjos?

Staigmenų išduoti kol kas negaliu, nes jeigu jas dabar išduosiu – staigmenos neliks. Renginiu siekiu ištransliuoti mūsų publikai ir auditorijai idėją apie laisvę, nepriklausomybę, nebaimę ir atvirumą. Pas mus svečiuose bus labai daug gražių ir šviesių žmonių: violončelininkas Justas Kulikauskas, Jazzu. Paliksiu intrigėlę ir iki galo neišduosiu visų mūsų renginio dalyvių. Renginys vyks laisva žaidimo forma: nuo pokalbių su žinomais žmonėmis iki gražios gyvos muzikos.

Renginyje savo asmeninėmis istorijomis pasidalins daug LGBT bendruomenę palaikančių žinomų žmonių. Kaip Lolitai Zero pavyko suburti tokį didelį ratą LGBT bendruomenės sąjungininkų? Ar teko pasitelkti kokius nors tik jums žinomus kerus?

Kadangi Lolita Zero pati nėra kvaiša, tai aplink ją kaip protingą personą buriasi protingi žmonės. Viskas yra labai paprasta. Tada nereikia jokių burtų ir kerų. Protingi žmonės paprastai yra laisvi, nuoširdūs ir atviri. Taigi mūsų komandoje visi bus bendraminčiai.

273456994_4710442885690145_3090955622574199187_n

„Eurovizijos“ nacionalinei atrankai paruošėte įspūdingą numerį, kuris nepaliko abejingų. Mūsų subjektyvia nuomone, Lolita Zero Italijoje būtų prikausčiusi „Eurovizijos“ gerbėjų dėmesį. Kaip galėtumėte paaiškinti tai, kad „Eurovizijos“ dainų konkurse ir šį kartą neišvysime Lolitos Zero?

Lietuva vis dar bijo. Labai paprasta. Visada yra paprasčiau į „Eurovizijos“ dainų konkursą nerizikuojant išsiųsti tai, kas saugu. Kitos šalys drįsta tai padaryti. Prisiminkime ankstesnius Turkijos ir Norvegijos pasirodymus. „Eurovizijoje“ drąsūs numeriai ir atlikėjai sulaukia sėkmės. Lietuviai bijo rizikuoti. Jie arba smerkia tai, kas neatitinka jų standartų, arba bijo ir kartais net nesuvokia, kad tai yra tiesiog dainų konkursas. Labai dažnai žmonės atranką į „Euroviziją“ vertina labai asmeniškai. Tarsi Lolita Zero brautųsi į jų miegamąjį ar į virtuvę. Taip nėra. Reikia suprasti, kad tai tam tikra prasme yra žaidimas ir labai aiški žinutė. Vienus ta žinutė pasiekia, kitų, kaip bebūtų gaila – ne.

Lolita Zero pasitelkia menines priemones nešdama savęs priėmimo, pasididžiavimo ir įvairovės žinutę. Kokią žinutę norėtumėte nusiųsti „Baltic Pride“ dalyviams?

Atsipalaiduokite. Atsipalaiduokite visomis šio žodžio prasmėmis: būkite laisvesni, drąsesni ir darykite tai, kas yra gražu, kilnu. Nebijokite klysti darant tuos gražius dalykus. Suklydus pasimokykite iš savo klaidų ir vėl eikite į priekį.

273532193_4710443459023421_4167882709841959533_n

„Baltic Pride“ 2022 ne tik švęsime lygybę ir įvairovę, bet ir protestuosime prieš egzistuojančius LGBT žmogaus teisių suvaržymus. Gal galėtumėte patarti, kaip išlaisvinti mūsų politikus ir visuomenę? Kokias priemones Lolita Zero pasitelkia kovoje prieš homofobiją?

Pagrindinis Lolitos Zero ginklas prieš homofobiją – ragai. Na o kalbant apie politikus ir visuomenę… Nežinau kaip juos išlaisvinti. Ir labai gaila, kad nežinau. Jeigu žinočiau – būtų paprasčiau. Man atrodo, kad tuos suvaržytus politikus išrenka lygiai taip pat suvaržyti ir kompleksuoti žmonės. Kadangi tokių žmonių yra nemažai, tai jie ir palaiko tuos savo suvaržytus, „suspaustus“, kompleksuotus politikus, kuriuos jie išrinko. Kai kurie žmonės mato labai siaurai, kaip arklys su akidangčiais, matantis tik vieną vagą, kad nesibaidytų. Siūlyčiau juos nusiimti ir pamatyti, kad pasaulis yra iš tiesų labai gražus, spalvotas, mylintis ir pilnas gražių dalykų. Visada yra galimybė teisti ir smerkti, bet man atrodo, kad į viską galima pasižiūrėti pozityviai, kartais net į neigiamus dalykus.

Ir neigiamus dalykus galima paversti teigiamais. Aš labai tikiuosi, kad greitai tai ir įvyks. Viliuosi, kad „Baltic Pride“ 2022 šventė ir bus švente. Visiems linkėčiau nusišypsoti labai plačiai.

EEA-and-Norway_grantsStraipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas)“. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos Ekonominės Erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų Dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.