Škotijoje ugniagesiais įdarbinami gėjai

Škotijos ugniagesių tarnyba ketina pakeisti savo vyrišką („macho“) įvaizdį nacionalinėje kampanijoje paskelbusi, kad įdarbina gėjus.
Gėjų baruose ir klubuose visoje šalyje buvo iškabinti plakatai, kaip viena iš kovos už lygybę kampanijos dalių.
Keturios iš aštuonių Škotijos ugniagesių brigadų dalyvauja šioje kampanijoje, kurios iniciatyva ugniagesius buvo galima pamatyti dalyvaujant ir tokiuose renginiuose kaip gėjų paradai, mugės, kur jie stengėsi perteikti lygių galimybių idėją.
Ugniagesių tarnyba tikisi, kad Lothian ir Borders, Fife, Central ir Dumfries bei Galloway brigados padės išsklaidyti vyraujančią nuomonę, kad ugniagesiais gali būti tik baltieji, vyrai bei heteroseksualai.
Kitoms dviems brigadoms (Grampian ir Tayside) už jų taikomą lygių galimybių politiką gėjų organizacija Stonewall Scotland suteikė „įvairovės gynėjų“ statusus.
Rossas Wynnas, lygybės vadovas Lothion ir Borders brigados gaisrų ir gelbėjimo tarnyboje, sako, kad požiūris į gėjų bei kitų mažumų grupių atstovų įdarbinimą smarkiai pasikeitė: „Ugniagesių tarnyba Edinburge yra finansuojama mokesčių mokėtojų jau nuo 1824 m. Nuo tada mes buvome vaizduojami tik kaip baltieji vyrai, dažniausiai tik tam tikros lytinės orientacijos. Bet pastaruoju metu  nusprendėme, kad mums būtina išnaudoti visus visuomenės talentus ir gebėjimus, kad galėtume suteikti pačias geriausias paslaugas.“
„Škotijos ugniagesių tarnyba stengiasi tapti patrauklia gėjų bendruomenei. To aktyviai siekiame jau kelis pastaruosius mėnesius visoje šalyje“ – sako R. Wynnas.

Jo  teigimu, ugniagesių brigados stengsis įgyvendinti iniciatyvas, kurios padės sukurti draugišką darbo aplinką gėjams, pvz., sukuriant gėjų ir lesbiečių darbuotojų forumus.