JAV ambasadorius Danijoje susituokė su savo ilgamečiu partneriu

Š. m. spalio 10 dieną JAV ambasadorius Danijoje Rufusas Giffordas susituokė su savo ilgamečiu partneriu Stephenu DeVincentu. Vestuvių ceremonija įvyko Kopenhagos miesto rotušėje, kur 1989 metų spalio 1 dieną įregistruota pirmoji pasaulyje tos pačios lyties asmenų civilinė partnerystė.

„Ką tik susituokėme Kopenhagoje, kur prieš 26-erius metus buvo įregistruota pirmoji tos pačios lyties partnerystė pasaulyje. Net drąsiausiose savo svajonėse nebūčiau galėjęs įsivaizduoti tokios tobulos dienos. Gyvenimas yra gražus,“ – paskelbė JAV ambasadorius Danijoje asmeninėje „Twitter“ paskyroje. „Susituokęs! Šalyje, kurioje gimė pasaka, mes pradėjome kurti savąją. Jaučiu didelį dėkingumą ir laimę,“ – pridūrė jis.

R. Giffordas – ne vienintelis atvirai homoseksualus JAV diplomatinis atstovas užsienio šalyse. Tarp JAV prezidento Baracko Obamos paskirtų diplomatų yra ir Johnas Berry’is (Australija), Danielis Baeris (Austrija), Jamesas Costosas (Ispanija) ir Wally’is Brewsteris (Dominkos Respublika). R. Giffordas paskirtas eiti JAV ambasadoriaus Danijoje pareigas 2013 metais.

Tos pačios lyties asmenų santuoka Danijoje įteisinta 2012 metais.