Japonija pasiryžusi įveikti LGBT* asmenų diskriminaciją iki 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių

Š. m. kovo 17 dieną Japonijos įstatymų leidėjai sudarė tarppartinę darbo grupę, kurios tikslas – iki 2020-ųjų metų Tokijo vasaros olimpinių žaidynių įveikti LGBT* asmenų diskriminaciją šalyje. Komitetas sieks, kad Japonija prisistatytų kaip LGBT* draugiška šalis ir išvengtų 2014 metų Sočio žiemos olimpinių žaidynių tarptautinio boikoto pasikartojimo.

„Organizuosime 2020-ųjų metų Tokijo vasaros olimpines žaidynes, todėl nekyla abejonių, jog Japonijos visuomenės bus klausiama, kaip ji elgiasi su savo seksualinėmis mažumomis. Todėl privalome šalyje įgyvendinti Olimpinėje chartijoje apibrėžtą nediskriminavimo politiką ir pateisinti viso pasaulio atletų lūkesčius“ – pabrėžė Liberalų demokratų partijos narys ir komiteto lyderis Hiroshi Hase.

Komitetas planuoja susitikti su vietos LGBT* bendruomenės nariais, tirti kitose šalyse galiojančius LGBT* asmenų nediskriminavimo įstatymus ir teikti atitinkamus įstatymų projektus, kad užtikrintų lygias LGBT* asmenų galimybes Japonijoje. Prie darbo grupės prisijungė 13 valdančiosios Liberalų demokratų partijos narių ir 12 įstatymų leidėjų iš opozicinių partijų.

2014 metų gruodžio 8 dieną Monake Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) balsavo už lytinės orientacijos įtraukimą į Olimpinėje chartijoje apibrėžtą nediskriminavimo politiką. Lytinės orientacijos pagrindas papildė šeštąjį Olimpinės chartijos principą, teigiantį, kad „bet kokia diskriminacija dėl rasės, religijos, politikos, lyties, lytinės orientacijos ar kitų pagrindų yra nesuderinama su priklausymu olimpiniam judėjimui“. Vis dėlto, į olimpinę nediskriminavimo politiką vis dar neįtrauktas lytinės tapatybės pagrindas.

TOK sulaukė nemažai kritikos po to, kai 2014 metų Žiemos olimpinės žaidynės organizuotos Rusijoje, kur veikia įstatymas prieš „homoseksualumo propagandą“. 2014 metų rugsėjį TOK į žaidynes organizuojančio miesto sutartį įtraukė nediskriminavimo sąlygą.