Italijos politikas: „D. Dolce ir S. Gabana nesuvokia, jog neapykanta LGBT* asmenims žudo“

Pulijos (Italija) regioninis prezidentas ir Kairės, ekologijos ir laisvės partijos lyderis Nichi Vendola, negailėjo kritikos homofobiškiems šalies aukštosios mados dizainerių Domeniko Dolce ir Stefano Gabanos pareiškimams apie homoseksualių porų vaikus. „Manau, kad besididžiuodami savo socialinės padėties teikiamomis privilegijomis dizaineriai net nesusimąstė, ką reiškia gyventi šalyje, kurioje piliečiai dėl homofobijos žudomi, o žmogaus teisių apribojimai slegia daugelį LGBT* asmenų,“ – pabrėžė politikas Italijos žurnalui „Chi“.

„Jokių cheminių atžalų ir išnuomojamų įščių. Gyvenimas turi eiti natūraliai. Yra dalykų, kurie neturėtų būti keičiami. Vaikas gimsta motinai ir tėvui, ar bent jau taip turėtų būti. Vadinu juos cheminiais, sintetiniais vaikais, pradėtais išnuomotoje gimdoje panaudojant spermą iš katalogo,“ – pareiškė dizaineriai š. m. kovą interviu Italijos žurnalui „Panorama“.

Š. m. kovo 18 dieną, sulaukę tarptautinio pasipiktinimo, „D&G“ mados namų dizaineriai davė interviu JAV televizijos transliuotojui „CNN“, kuriame teigė, jog pritaria dirbtinio apvaisinimo procedūroms, bet pasirinko „netinkamus žodžius“. „Mylime homoseksualias poras. Mes patys esame homoseksualūs. Mylime viską. Tai – tik mano asmeninio požiūrio išraiška,“ – gynėsi S. Gabana. D. Dolče pasirinko nuosaikesnę poziciją: „Manau, ką manau. Neįmanoma pakeisti mano kultūros. Toks jau aš esu… Aš gerbiu visą pasaulį, visą kultūrą. Myliu Eltono Johno muziką“ – tikino jis.

N. Vendola pavadino dizainerių dueto komentarus apie homoseksualių porų vaikus „daugiau nei įžeidžiais.“ Politiko įsitikinimu, D. Dolce ir S. Gabana „net neįsivaizduoja, kokią žalą jų pareiškimai daro Italijos LGBT* jaunimui.

„Kai tik baigsiu eiti regioninio prezidento pareigas, ir pats imsiuosi svarstyti tėvystę. Ši mintis manęs neapleidžia visą gyvenimą,“ – pripažino atvirai homoseksualus politikas. „Be to, mane visada žavėjo vaikystės pasaulis. Norėčiau parašyti ir išleisti lopšinių vaikams“ – atskleidė N. Vendola.

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi tikino sieksiąs, kad tos pačios lyties asmenų civilinė partnerystė šalyje būtų įteisinta iki š. m. gegužės mėnesio. Tiek kairiųjų, tiek dešiniųjų Italijos partijų atstovai išreiškė pritarimą civilinės partnerystės idėjai, tačiau tos pačios lyties asmenų civilinės partnerystės projektas svarstyti šalies parlamentui dar nepateiktas. Vis dėlto, N. Vendola įsitikinęs, jog mažai tikėtina, kad katalikų bažnyčia greitu metu sušvelnintų savo priešišką poziciją tos pačios lyties asmenų santuokos klausimu.