Keturiolikmetės translytės merginos laiškas stebina brandumu

„Ar tu tikra, kad esi translytė(-is)?“ Tai – klausimas, kurio iš aplinkinių neretai sulaukia translyčiai asmenys. Keturiolikmetė translytė mergina Kasandra kartą ir visiems laikams įrodė, jog paaugliai nėra „per jauni“, kad puikiai suprastų savo lytinę tapatybę. Savo ramiu ir pamokančiu atsakymu į neišmanėlių klausimus interneto tinklapyje „Reddit“ Kasandra paneigė mitus apie translytiškumą.

„Kai kurie žmonės gali būti visiški kvailiai. Vis dėlto, likau maloniai nustebinta to, kiek žmonių stojo manęs palaikyti,“ – komentavo mergina. „Sulaukiau klausimo: ar tu visiškai tikra, kad esi translytė? Pasak Dr. Paulo Mchugh, buvusio Johno Hopkinso universiteto klinikos vadovo, 80 % paauglių išauga iš translytiškumo. Kaip tokiu atveju susigrąžintumėte savo lytį po lyties pakeitimo?“ – pasakojo Kasandra.

14-etės translytės merginos atsakymas stebina brandumu: „Taip, esu tikra. Dr. Paulas Mchugh siūlo neleisti translyčiams paaugliams pakeisti fizinę lytį ir versti juos išgyventi nepageidaujamą brendimą. Įveskite į „Google“ paiešką Leelah Alcorn vardą. Tai nėra pavienis atvejis. 41 % translyčių asmenų tam tikru savo gyvenimo momentu bando nusižudyti. Šis skaičius – stulbinamai didelis.“

„Jis tvirtina, kad translytiškumas yra psichikos sutrikimas. Naujausi moksliniai tyrimai parodė, jog tai – ne proto, o kūno problema. Viskas vyksta jau motinos įsčiose. Jei vaikas yra vyriškos lyties, vaisius gauna dvi hormonų „dozes“: vieną smegenims, kitą – kūnui. Žmonės gimsta translyčiai todėl, kad gauna priešingas hormonų dozes. Galėtume bandyti pakeisti protą, tačiau daug lengviau pakeisti kūną,“ – aiškino mergina.

„Be to, kad esu translytė suvokiau jau būdama trejų metų amžiaus. Manau, kad daugelis translyčių žmonių man pritartų. Terminą „translytis“ išgirdau sulaukusi vienuolikos. Tada man buvo diagnozuotas fizinės lyties neatitikimas. Lytis yra tai, kaip save suvokiate. Jūs esate vienintelis, kuris gali apibrėžti savo lytį. Lytis yra tai, kaip save matote jūs,“ – pabrėžė Kasandra.

Asociacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.